Jubileusze małżeńskie 2018

Dnia 27 lutego 2019 roku w Restauracji „Hetmańska” w Nowym Wiśniczu odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszy Małżeńskich mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz, którzy obchodzili swój jubileusz w 2018 roku.
Burmistrz Nowego Wiśnicza wraz z Urzędem Stanu Cywilnego zorganizował uroczyste spotkanie, na którym wręczył jubilatom obchodzącym 50 – lecie pożycia małżeńskiego okolicznościowe medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, natomiast jubilatom obchodzącym 60 lat pożycia małżeńskiego wręczono pamiątkowe dyplomy, upominki oraz  kwiaty.
Przeżycie wspólnie tak wielu lat w małżeństwie to symbol wierności, miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zaufania i zrozumienia, to wzór i przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Jubilaci są ambasadorami miłości, wzorem zgody i miłości małżeńskiej dla wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim, tym samym zasługują na szacunek i wyrazy uznania za przykład, jaki dają młodemu pokoleniu. Mamy tutaj dowód, że można żyć w zgodzie, nawet przez tak wiele lat. Wspólne życie polega na wzajemnych ustępstwach, wybaczaniu, ale podstawą udanego małżeństwa jest miłość.
Pary obchodzące  60-lecie czyli „Diamentowe Gody ”  to Państwo:
Maria i Edward Bienias
Krystyna i Kazimierz Goc
Stanisława i Kazimierz Krzywda
Maria i Bolesław Kukla
Leonia i Tadeusz Nalepka
Zofia i Julian Ostroga
Stefania i Antoni Rucińscy
Maria i Marian Zagórscy

Pary obchodzące  50-lecie czyli „Złote Gody”  to Państwo:

Janina i Mieczysław Bereta
Danuta i Stefan Broszkiewicz
Władysława i Stanisław Buczek
Genowefa i Józef Dudka
Stanisława i Franciszek Fortuna
Maria i Edward Gicala
Maria i Bronisław Grabarz
Zofia i Franciszek Gutowscy
Maria i Stanisław Kapcia
Kazimiera i Władysław Kukla
Apolonia i Stanisław Mus
Maria i Stanisław Płaszczyk
Elżbieta i Zbigniew Rodzaj
Józefa i Marian Samek
Aleksandra i Jan Skolik

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Jubilatom obchodzącym Złote Gody oraz okolicznościowe dokumenty pamiątkowe i kwiaty dla wszystkich par, wręczyli: Burmistrz Nowego Wiśnicza – Małgorzata Więckowska, Przewodniczący Rady Miejskiej – Marcin Korta i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Szczepan Sułek. Podczas wręczania medali, dyplomów i kwiatów, Jubilaci nie potrafili ukryć wzruszenia. Przy lampce szampana wzniesiono toast za pomyślność i kolejne lata we dwoje. Dla szanownych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu .
Pragniemy jeszcze raz Drodzy Jubilaci życzyć Wam abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.

S.K.