Uroczystość Stulecia Niepodległości Polski w Szkole Podstawowej w Muchówce

Uroczyste obchody Stulecia Niepodległości Polski uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce, wraz z Gronem Pedagogicznym, Rodzicami i lokalną społecznością, rozpoczęli od udziału we Mszy Św. odprawionej w Kościele Parafialnym w intencji poległych za wolność Ojczyzny.

Następnie na czele z Pocztem Sztandarowym i z biało-czerwonymi flagami w ręku, nastąpiło przejście wszystkich zgromadzonych do Szkoły Podstawowej na dalszą część uroczystości. Przybyli goście uczestniczyli w malowniczym spektaklu, którego fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno zakorzenionej w polskości i oczekującej z wielką nadzieją na spełnienie marzeń o wolnej Ojczyźnie. Uczniowie klasy piątej brawurowo zagrali główne role w przedstawieniu, natomiast uczennice klasy szóstej i siódmej uświetniły spektakl pięknymi inscenizacjami muzycznymi i śpiewem.

Na zakończenie uroczystości koło Szkoły Podstawowej w Muchówce zostało posadzone drzewko upamiętniające to doniosłe w naszej historii wydarzenie.

K. Jastrzębska-Kuc

Komentarze są wyłączone.