Promesa na dofinansowanie nowoczesnego centrum edukacji w budynku Muzeum Ziemi Wiśnickiej

W piątek, 12 października Burmistrz Nowego Wiśnicza odebrała promesę dla Gminy Nowy Wiśnicz na dofinansowanie inwestycji pn. “Stworzenie nowoczesnego centrum edukacji w budynku Muzeum Ziemi Wiśnickiej poprzez wdrożenie projektu Moja Wiśnicka Rodzina”.

Dofinansowanie w kwocie 458 898,00 zł pozyskane zostało w czerwcu br. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przyznano środki na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Celem operacji będzie utworzenie odpowiedniej infrastruktury i warunków na potrzeby organizowania i animowania uczestnictwa społeczności lokalnej w wydarzeniach kulturalnych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na stworzenie centrum edukacji, w którym będzie można w sposób aktywny poprzez zabawę na nowoczesnych urządzeniach uczyć się i poznawać kulturę regionu.

Więcej szczegółów dostępne: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/srodki-unijne-zmieniaja-miejscowosci-ziemi-tarnowskiej

Logo-Małopolska-H-rgb - Kopiaprow

 

Foto arch. UMWM

Komentarze są wyłączone.