Biesiada przy ognisku w Olchawie

20 czerwca 2018 roku na placu koło świetlicy w Olchawie odbyła się „Biesiada przy ognisku” adresowana do dzieci i młodzieży z Olchawy. W programie przewidziano gry, zabawy i konkursy z nagrodami, którym towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Motywem przewodnim było ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na stołach dzięki organizatorom oraz zaangażowaniu rodziców pojawiły się słodkości (placki drożdżowe i kruche z owocami)  napoje i soki, którymi można było się raczyć do woli. Uczestnicy tej biesiady przy ognisku mogli również wysłuchać wokalnych upominków swoich rówieśników – uczestników warsztatów muzycznych prowadzonych przy MOK w Nowym Wiśniczu. Były też mini warsztaty tworzenia balonowych stworków (piesków, żyraf, a nawet szczurków), które prowadziła Marlenka.

Podczas takich spotkań, gdzie poprzez zabawę można również edukować organizatorzy często zapraszają służby mundurowe. W miły i humorystyczny sposób o tajnikach pracy Policji opowiedzieli funkcjonariusze Wiśnickiego Komisariatu prezentując sprzęt używany w ich codziennych działaniach. Zabawa w wybornej atmosferze trwała do późnego wieczora wróżąc dobry początek wakacji.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dla dzieci z Olchawy przez Świetlicę, Sołtysa i Radę Sołecką Olchawy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.