Charytatywny Turniej Siatkówki w SP w Muchówce w ramach programu Erasmus+

W związku ze Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy w Szkole Podstawowej w Muchówce został zorganizowany Charytatywny Turniej Siatkówki, który nawiązuje do celów realizowanego projektu ,,Lifeboats full of hope’’ z programu Erasmus+. Celem naszego przedsięwzięcia była pomoc osobom poszkodowanym w wojnie, uwrażliwienie na ludzką krzywdę oraz nauka tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

Wszystkich uczestników turnieju powitała dyrektor szkoły pani mgr Barbara Matura oraz organizator zawodów mgr Lidia Pawlik, życząc wszystkim powodzenia i sukcesów w czasie rozgrywek.
W turnieju wzięły udział szkoły z naszej gminy: Szkoła Podstawowa z Królówki, Szkoła Podstawowa ze Starego Wiśnicza oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Muchówce.
Szkoły te włączyły się do akcji zbiórki produktów dla uchodźców i poszkodowanych w wojnie na Ukrainie i przekazały je w dniu zawodów do szkoły w Muchówce. Akcja ta była przeprowadzona we współpracy z parafialnym oddziałem Caritas w Muchówce. Szkoły uczestniczące w turnieju zorganizowały wśród swoich uczniów zbiórkę środków czystości, ubrań, zabawek oraz artykułów szkolnych dla poszkodowanych w wojnie, za co serdecznie dziękujemy.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i kibiców. Rozgrywki sędziowała absolwentka AWF w Krakowie mgr Anna Płaszczyk. Walka była bardzo wyrównana i zacięta, ale ostatecznie wygrał gospodarz turnieju, czyli uczniowie klasy 7 SP w Muchówce, którzy nie przegrali żadnego meczu. II miejsce zajęła SP w Królówce, III miejsce druga drużyna z klas 6 i 5 ze SP w Muchówce, a na IV miejscu uplasowała się SP ze Starego Wiśnicza. Zawody osłodził słodki poczęstunek, nagrody w postaci medali dla każdego uczestnika oraz puchary dla każdej z drużyn.
Dzięki funduszom z projektu zakupiono również piłki oraz stroje sportowe z logo projektu. Będą służyły one do reprezentowania szkoły, oraz promowania projektu w całej społeczności gminnej i poza nią.
Turniej przyczynił się nie tylko do stosowania zasad fair-play oraz sportowej rywalizacji, ale również nauczył wrażliwości i szacunku dla osób pokrzywdzonych i cierpiących, rozpropagował problem uchodźców i migrantów wśród uczniów, rodziców i społeczności lokalnej.

Galeria zdjęć z turnieju:

Zbiórka na rzecz potrzebujących z Ukrainy: