Wydarzenie historyczne “Bitwa pod Chocimiem 1621” – zdjęcia

Weekend 7-8 października 2017r. w Wiśniczu minął pod znakiem pozytywnych emocji i wrażeń związanych z inscenizacjami historycznymi o nazwie “Bitwa pod Chocimiem 1621”. Jest to międzynarodowe wydarzenie historyczne o charakterze edukacyjno-kulturalnym, które już od kilku lat odbywa się na terenie naszego miasta, w pobliżu i na terenie wiśnickiego zamku. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza miała na celu propagowanie wiedzy historycznej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć Stanisława Lubomirskiego oraz prezentacji jego postaci zasłużonej dla Nowego Wiśnicza, rozwijanie zainteresowań przybyłych w dziedzinie historii i kultury oraz promocję Zamku i regionu.

Grupy rekonstrukcyjne min. z Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier, w liczbie ok 200 osób, w ciągu dwóch dni zaprezentowały inscenizację bitwy, która rozegrała się pod Chocimiem w 1621 oraz jej następstwa w postaci podpisania traktatu pokojowego z Turkami, co uchroniło ówczesną chrześcijańską Europę przed zalewem islamu. Ponadto zaprezentowano wojska księcia Lubomirskiego (w XVII wieku Lubomirski posiadał jedną z największych prywatnych armii, której część stacjonowała na wiśnickim zamku), egzercerunki wojsk autoramentu zachodniego. Miały miejsce także pokazy konne i sokolnicze oraz turnieje i warsztaty, które przybliżyły realia panujące w Polsce w pierwszej połowie XVII wieku.

Komentarze są wyłączone.