Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza koncertowała na Słowacji

Po dwóch latach działalności Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, po raz pierwszy koncertowała poza granicami naszego kraju.

1 października 2017r. udali się do Starej Lubowli, miasta połączonego z ziemią wiśnicką wspólną historią, w której ważną rolę odegrał ród Lubomirskich. W ramach współpracy partnerskiej miasta Nowy Wiśnicz z Starą Lubowlą, orkiestra wystąpiła na zakończenie XXVI Lubowniańskiego Jarmarku.

Dzień, w którym gościliśmy,  adresowany był dla miłośników przyrody, myśliwych zrzeszonych w kołach łowieckich i osób chcących obcować z muzyką w różnych odsłonach.  Uroczystości odbyły się w pięknej scenerii skansenu u stóp lubowniańskiego zamku i rozpoczęły się mszą świętą, po której wszyscy udali się na część rozrywkową, gdzie wysłuchać można było koncertów, zobaczyć występy zespołów, różnorodne pokazy oraz smakować potraw kuchni myśliwskiej.

Koncert wykonany przez orkiestrę został przygotowany na warsztatach w ramach projektu „Z ziemi bocheńskiej w świat” i zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Bocheńskiego.  Muzycy pod batutą Krzysztofa Wołowca zaprezentowali różnorodny repertuar, w którym znalazła się muzyka rozrywkowa, filmowa oraz piękne, a zarazem tradycyjne utwory marszowe. W ramach współpracy pomiędzy miastami, zespół został również zaproszony przez gospodarzy do zwiedzenia zamku. Przy towarzyszącej w tym dniu pięknej pogodzie, po oglądnięciu zabytków kultury materialnej, można było upajać się pięknym widokiem z wieży zamkowej na dolinę z wijącą się rzeką Poprad oraz na Tatry i Trzy Korony.