ODBLASKOWY HAPPENING W STARYM WIŚNICZU

DSC_0685

W piątek 31 października, podsumowaliśmy działania podjęte w związku z udziałem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu w konkursie „Odblaskowa Szkoła” i zorganizowaliśmy odblaskowy happening.

Przygotowania do tego happeningu trwały od kilku dni. Zerówka i klasy I – VI szkoły podstawowej wymyślały odblaskowe hasła i znaki, robiły transparenty zachęcające do noszenia odblasków. W piątek 31 października wszystko było już „zapięte na ostatni guzik”. Czekaliśmy z niecierpliwością na umówiony sygnał, gdyż na dzisiejszy poranek oprócz odblaskowego happeningu zaplanowana była również próbna ewakuacja szkoły, zorganizowana przy pomocy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiśnicza Małego i Starego Wiśnicza. Strażackie syreny na placu przed szkołą zawyły kilka minut po godzinie dziewiątej. W trakcie akcji ewakuacyjnej nad naszym bezpieczeństwem czuwali strażacy, na noszach w ramach ćwiczeń wynieśli „jedną poszkodowaną”. Następnie pod opieką wychowawców uczniowie wystrojeni w kamizelki odblaskowe niosąc w dłoniach znaki drogowe, kolorowe transparenty wyruszyli barwnym korowodem na drogę powiatową kierując swój marsz w stronę Kobyla. Każda klasa wykrzykiwała wtedy hasła zachęcające do noszenia odblasków. Na zawołania typu: „Odblaskowa szkoła jest bezpieczna i wesoła!”,  „Każde dziecko wie, że odblaski nosi się!” nikt nie pozostał obojętny. Wreszcie można było krzyczeć, ile sił w płucach i nikt nie próbował uciszać!!! Nasza akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko przechodniów, ale przede wszystkim kierowców.  Podczas marszu rozdawana napotkanym przechodniom ulotki informujące o korzyściach płynących z noszenia odblasków. Wszyscy bardzo przyjaźnie reagowali na nasz widok. Każdy uczeń szkoły podstawowej i ten mały i ten duży dzięki pomocy Burmistrza Gminy Nowy Wiśnicz i pracowników Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu posiada już kamizelki odblaskowe. Dziękujemy za przekazanie uczniom naszej szkoły kamizelek. Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem sponsora odblasków PZU. Mamy nadzieję, że staną się one stałym elementem uczniowskiego „wyposażenia”.

Bardzo dziękujemy za pomoc druhom Straży Pożarnej z Wiśnicza Małego i Starego, którzy kierowali ruchem i czuwali nad naszym bezpieczeństwem podczas próbnej ewakuacji szkoły i odblaskowego happeningu.

Za pomoc w przeprowadzeniu akcji związanych z realizacją projektu „Odblaskowa Szkoła” dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji
w Nowym Wiśniczu.

Bądź pierwszym który skomentuje

    Dodaj komentarz