Kaplica cmentarna wyposażona

Fundacja Amicus Pauperum, zebrała w czasie zbiórki na wyposażenie kaplicy cmentarnej w Nowym Wiśniczu kwotę 29 333,65 zł.

Zakupiono: krzesła w ilości 100 szt za kwotę 10 445,00 zł, zainstalowano nagłośnienie za kwotę 7 781,53 zł oraz organy firmy Roland za kwotę 6 280,00 zł, za pozostałą kwotę 4 817,12 zł zakupiono potrzebne szaty liturgiczne i paramenty wyposażenia niezbędne do odbywania pogrzebów.

Zarząd Fundacji Amicus Pauperum składa podziękowanie Wszystkim Darczyńcom.

Kaplica od 19 marca 2014 roku dopuszczona jest do użytkowania przez Państwowy Nadzór Budowlany a Burmistrz Nowego Wiśnicza poinformował o tym fakcie Proboszcza Parafii Nowy Wiśnicz proponując przejęcie obiektu w użytkowanie. Na wspólnym spotkaniu proboszcz zaproponował tytuł kaplicy, który brzmi Kaplica Chrystusa Zmartwychwstałego, a obecni na spotkaniu propozycję tę jednogłośnie zaakceptowali.

Jeszcze raz Wszystkim Darczyńcom Rada i Zarząd Fundacji składają podziękowania za ofiarność. 

Burmistrz na w/w spotkaniu przedstawił także koncepcję dalszej zabudowy cmentarza w Nowym Wiśniczu, z której wynika, że posiadamy miejsca pochówku na co najmniej 25 lat. Cmentarz będzie miał nowe, kamienne ogrodzenie a historyczna kaplica w jego centrum wykorzystana będzie na grobowiec dla księży. Koncepcja została przyjęta przez uczestników i zaaprobowana.

Bądź pierwszym który skomentuje

    Dodaj komentarz