Puellae Orantes w wiśnickim zamku

W dniach 31 maja, 1 czerwca, 14 i  15 czerwca 2012 roku sala balowa wiśnickiego zamku zamieniła się w studio nagrań – Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES pod batutą ks. Władysława Pachoty nagrał płytę „Ave Maria”. Na płycie znalazło się 15 utworów napisanych do tekstu „Ave Maria” powstałych na przestrzeni dziejów, począwszy od chorału gregoriańskiego, poprzez utwory renesansowe, barokowe aż po dzieła napisane współcześnie.
Jest to już kolejna płyta nagrywana przez ten chór w wiśnickim zamku. W czerwcu 2009 roku „Puellae Orantes” z towarzyszeniem orkiestry Kameralnej Miasta Tychy „Aukso” nagrał płytę „Klasycy Wiedeńscy”, z której utworów mogliśmy posłuchać na żywo w zamku 4 września 2009 roku podczas koncertu promującego płytę.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Więcej na temat chóru przeczytać można na stronie internetowej www.puellaeorantes.pl

W ZAMKU

(S.M.)