Powitanie Lata w Muchówce

1 lipca 2012 roku o godzinie 14, na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Muchówce rozpoczął się piknik rodzinny zatytułowany „Powitanie Lata”.
Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się m.in. gry i zabawy sportowe, pokazy sprawności sprzętu strażackiego.  Uczestnicy zabawy mogli jeździć strażackim quadem, wznosić się na wysięgniku, by podziwiać z lotu ptaka miejscowość i przepiękny pobliski Beskid Wyspowy.  Furorę wśród dzieci wywołało wytworzenie góry piany, wykorzystywanej w strażackich akcjach bojowych lecz dzieci wolały użyć jej do wspólnej zabawy bez akcji bojowej.
Można było również obejrzeć pokaz niemal akrobatyczny uczennic z miejscowej szkoły, który przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Lidia Pawlik.

muchowka_5541winieta

O godz. 16 na sali gimnastycznej zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć spektakl pt. „Pyza” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Muchówce pod kierunkiem pani Katarzyny Jastrzębskiej-Kuc i Moniki Kielar.
Przedstawiciele firmy kosmetycznej wykonywali dzieciom przezabawne makijaże na twarzy.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także dmuchana zjeżdżalnia, a także przejażdżki na kucyku, należącym do nauczycielki przyrody pani Marzeny Cyrankiewicz.
Zebrani goście mieli do dyspozycji potrawy z grilla. Nie mogło zabraknąć także domowych wypieków, przygotowanych przez rodziców,  które każdy kosztował z dużym apetytem.
Zebrane datki od ofiarodawców zostaną przeznaczone na potrzeby Szkoły Podstawowej w Muchówce.

W przeprowadzeniu imprezy pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Muchówce.

Głównym organizatorem Pikniku była Rada Rodziców przy SP w Muchówce, której uczestnicy tej fajnej imprezy składają gorące podziękowania.

(J.W.)