Program Rodzina 500 +

Informujemy, iż można pobierać wnioski o ustalenie prawa do „500 plus” w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Wiśniczu – Rynek 16 (z wyjątkiem kwietnia MOPS czynny od pn-pt w godz. od 7.00-15.00).

Aby uniknąć stania w kolejkach zachęcamy Państwa, do pobierania w/w wniosku z niniejszej strony internetowej!!!

W KWIETNIU Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Wiśniczu będzie przyjmował interesantów od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00, oraz w każdą sobotę w godzinach od 8.00 do 13.00.

Przypominamy, że każdy kompletny wniosek, złożony w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 1 lipca 2016 r. zostanie rozpatrzony i wypłacony z wyrównaniem od 1 kwietnia.

Poniżej przedstawiamy Państwu wzory poprawnie wypełnionych wniosków o ustalenie świadczenia wychowawczego wraz z informacją o wymaganych załącznikach.

DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE NA PIERWSZE I KOLEJNE DZIECKO – Z KRYTERIUM DOCHODOWYM, DOCHÓD ZA ROK 2014

DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE NA DRUGIE I KOLEJNE DZIECKO – BEZ KRYTERIUM DOCHODOWEGO

 

INFORMACJA 500 PLUS – WNIOSKI PRZEZ INTERNET

Informujemy, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego będzie również można składać w wersji elektronicznej, jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP.

Aby uzyskać profil zaufany należy założyć konto na ePUAP,  pod adresem  http://www.epuap.gov.pl/. Wnioski będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Banki biorące udział w programie w zakresie składania wniosków za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.

Małopolski Urząd Wojewódzki uruchomił infolinię dla rodziców i opiekunów.

 

Informacje na temat Programu 500 plus można uzyskać pod numerem tel: 12 392 15 83

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00.

Dodatkowy kontakt: rodzina500plus@malopolska.uw.gov.pl.

 

Więcej informacji na stronie internetowej:

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/