XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

Wczytuję mapę...

Data/Czas
27/05/2018
Całodniowe

Lokalizacja
Rynek w Nowym Wiśniczu

Kategorie Brak kategorii


orkiestry plakat

Kultywując wieloletnią tradycję a równocześnie zagospodarowując muzyczne obszary życia kulturalnego naszego regionu, Burmistrz Nowego Wiśnicza, Stowarzyszenie 60+ Nowy Wiśnicz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu organizują „XXI Wiśnicką Paradę Orkiestr Dętych”. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Na Bocheńszczyźnie, podobnie jak w całym regionie Małopolski, historia narodzin amatorskich orkiestr dętych sięga okresu międzywojennego i ma ścisły związek z odradzającym się wówczas Państwem Pilskim. W związku z faktem, że Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych już ponad 20 lat istnieje w przestrzeni kulturowej Powiatu Bocheńskiego, postanowiliśmy na poziomie lokalnym i regionalnym, a w szczególności poprzez projekty o charakterze edukacyjnym wpisać również to wydarzenie w cykl wiśnickich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Parada odbędzie się 27 maja 2018 r., i podobnie jak w poprzednich latach będzie miała charakter eliminacji, podczas których zostaną wyłonione orkiestry na Festiwal „Echo Trombity” w Nowym Sączu. W załączeniu przesyłam regulamin oraz kartę zgłoszenia.

Obejmując pozdrowieniem wszystkich twórców Orkiestr Dętych zapraszamy do Nowego Wiśnicza.

Regulamin

Karta zgłoszeniowa