Jasełka Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 21 grudnia 2018r. odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe dla społeczności szkolnej, a 6 stycznia 2019r. w Święto Trzech Króli uczniowie po raz drugi wystąpili dla społeczności lokalnej. W tym roku przedstawili je uczniowie klas III edukacji wczesnoszkolnej.

Szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role przypominając w ten sposób wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, Pasterzy, Aniołów, Trzech Króli. Nie zabrakło też Heroda, Śmierci i Diabłów. Do małego Jezuska przybyły także dzieci i złożyły Dzieciątku pokłon. Uczniowie z radością odgrywali swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni, a piękna scenografia betlejemskich klimatów w sali gimnastycznej tego dnia, pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać te występy i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności  aktorskie, wokalne, muzyczne i taneczne.  Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy w wykonaniu chóru szkolnego, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność.

Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym czasie przybyli do nas rodzice uczniów, dziadkowie, nauczyciele, mieszkańcy, przyjaciele szkoły i zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz miasta Nowy Wiśnicz p. Małgorzata Więckowska, radni Starego Wiśnicza, dyrektorzy szkół, ks. dziekan Ryszard Kołodziej.

          Kiedy przedstawienie dobiegło końca występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Anna Waśko, która podkreśliła godną podziwu grę aktorską uczniów, ilość zapamiętanego tekstu i bogate stroje małych artystów. Wyrazy uznania , za piękny i tworzący atmosferę śpiew usłyszał chór szkolny. Za przygotowanie wyjątkowych jasełek podziękowała wychowawcom uczniów: Alfredzie Borguli i Monice Pałce oraz nauczycielom muzyki: Katarzynie Adamczyk i Lidii Łąckiej. Złożyła także życzenia noworoczne wszystkim przybyłym na jasełka. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. W swojej wypowiedzi p. Burmistrz Małgorzata Więckowska wygłosiła wiele ciepłych słów pod adresem małych artystów, chóru i nauczycieli, pogratulowała rodzicom tak wspaniałych pociech oraz życzyła im i całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w przyszłości. Słowa pochwały i podziękowania wygłosił również ks. dziekan Ryszard Kołodziej. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej świątecznej atmosferze. Dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy byli zaangażowani w przygotowanie strojów do przedstawienia dla swoich pociech. Dziękujemy uczniom, którzy byli odpowiedzialni za nagłośnienie: Bartłomiejowi Krzywdzie i Mateuszowi Stycowi z kl. III gimnazjum. Dziękujemy p. Piotrowi Putowi za przygotowanie oświetlenia do wieczornego przedstawienia.

Dziękujemy za wszelką pomoc okazaną w przygotowaniu scenografii.

Alfreda Borgula

Monika Pałka

Komentarze są wyłączone.