“Jest taki dzień” – Jasełka w Chronowie

Tradycyjnie 6 stycznia 2019 roku w Chronowie w budynku remizy OSP odbyły się jasełka. Na uroczystość przygotowaną przez uczniów i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chronowie tłumnie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście.
W pierwszym akcie w rytm diabelskiej muzyki na rozżarzoną scenę wbiegły diabły, które przygotowywały się do kuszenia ludzi. Następnie białe reflektory ukazały aniołów w niebie, te usadowione w białym królestwie zastanawiały się, którego z nich spotka zaszczyt by powitać Zbawcę.
Współczesna scena domu rodzinnego pozwoliła wszystkim zastanowić się nad tym, co dzisiaj jest najważniejsze dla człowieka. Ostatnia scena szopki ukazała Świętą Rodzinę, do której może przyjść każdy z nas, bogaty i biedny, mały i duży.
Serca publiczności skradły przedszkolaki, które w darach przyniosły wszystko co miały najcenniejsze.
Spektakl przeplatany kolędami i pastorałkami wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie wykazali się świetnym aktorstwem, gra świateł i wspaniała sceneria zachwyciła zgromadzonych.
Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły pani Ewa Zygmunt, która podziękowała uczniom za występ. Pani burmistrz Małgorzata Więckowska i pan sołtys Tadeusz Kozioł oraz prezes Towarzystwa Miłośników Chronowa złożyli zebranym życzenia noworoczne.

Dorota Górka-Kwinta

 

Komentarze są wyłączone.