Książka – mój najlepszy przyjaciel

„Książka – mój najlepszy przyjaciel” 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu i jej filie w Starym Wiśniczu i Królówce przystąpiły do projektu z Funduszu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Projekt pod nazwą „Książka – mój najlepszy przyjaciel” obejmował cykliczne spotkania z książką w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Klubu Małego  Czytelnika, podczas których bibliotekarki czytały literaturę mająca na celu uwrażliwienie dzieci na różne zagrożenia, wynikające z zachowania innych ludzi i wskazywały na potrzebę reagowania w takich sytuacjach. W ramach profilaktyki biblioteka zorganizowała dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu warsztaty „Dopalacze- zakamuflowana śmierć”. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży o szkodliwości dopalaczy i umiejętności mówienia „nie” w gronie rówieśników. Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną ogłosiła konkurs na okładkę bajki profilaktycznej pt. „Bajki sercem pisane”. W konkursie rozpatrywanym w II kategoriach wiekowych wzięło udział 82 uczestników. Jury wyłoniło  I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz po 1 wyróżnieniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplom uczestnictwa i słodki poczęstunek. Nagrodami w konkursie były książki, gry planszowe i karty upominkowe do sklepu Empik.

Biblioteka nie zapomniała również o najmłodszych i dla przedszkolaków zorganizowała występ teatrzyku Edu-Artis ze spektaklem „W domku Baby Jagi”. Sztuka poświęcona była ważnym nawykom żywieniowym, jakim jest zdrowe odżywianie ograniczające słodycze.

Wiśnicki Przegląd Teatrzyków Dziecięcych, to kolejne wielkie przedsięwzięcie biblioteki, które pomaga młodym aktorom  przełamywać  tremę na scenie, uczy pracy w zespole, przyjaźni i podnosi własną wartość.

Grupy teatralne dostały pamiątkową książkę oraz słodki upominek.

W ciągu całego roku bibliotekarze na wszystkich spotkania z dziećmi i młodzieżą starali się realizować zadania w ramach projektu „Książka – mój najlepszy przyjaciel:. On nigdy nas nie zawiedzie, a często bezinteresownie pomoże.

Gmina Nowy Wiśnicz w ramach Funduszu przekazała bibliotece nieodpłatnie 34 pozycje książkowe, tematyczne związane z różnymi uzależnieniami, a także różne poradniki dla młodzieży i ich rodziców.

Komentarze są wyłączone.