Czujniki jakości powietrza na terenie Gminy Nowy Wiśnicz

Informujemy, że na terenie Gminy Nowy Wiśnicz działa system informacyjno-pomiarowy marki BESKID INSTRUMENTS służący do inwentaryzacji i monitoringu terenów, na których mogą występować przekroczenia norm jakości powietrza głównie pyłów PM 2,5 oraz PM 10.

System składa się z zewnętrznego ekranu LED zamontowanego przy wejściu do Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu wraz z czujnikiem wskaźnikowym jakości powietrza oraz 5 czujników wskaźnikowych zlokalizowanych na budynkach szkół podstawowych w Królówce, Muchówce, Starym Wiśniczu, Kobylu oraz budynku świetlicy w Kopalinach.

Dzięki sprawnej pracy systemu mieszkańcy są na bieżąco informowani o stanie jakości powietrza w miejscach, w których przebywają na co dzień. Prezentacja wyników pomiarów w postaci mapy jakości powietrza jest dostępna na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz https://nowywisnicz.pl/ oraz poprzez darmową aplikację mobilną dla systemów Android  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaiko.monitoringpowietrzabi&hl=pl oraz iOS  https://itunes.apple.com/pl/app/monitoring-powietrza-bi/id1279503939?l=pl&mt=8

Komentarze są wyłączone.