Młodzież z Kobyla w projekcie “Równać Szanse”

Stowarzyszenie Miłośników Aktywności wraz ze Szkołą Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu i 20-osobową grupą młodzieży pozyskali aż 38 500,00 zł na realizację ciekawego 15-miesięcznego projektu w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Równać szanse”. To wyjątkowa szansa dla młodych z naszej gminy na realizację swoich pomysłów i niejednokrotnie marzeń. Tak relacjonują początek:

31 sierpnia rozpoczęliśmy działania w ramach projektu o nazwie: “Kulinarna KoByLanKa”. Będzie on realizowany od 01.09.2018 do 30.11.2019r. Jest to idealna okazja dla nas na usamodzielnienie się i zwiększenie swoich umiejętności czy kompetencji społecznych poprzez realizację wybranych przez nas działań.

Podczas spotkania podzieliliśmy się na trzy mniejsze grupy. Następnie każda z nich otrzymała po dwa zadania na najbliższy miesiąc. Nasz Koordynator (Pan Damian), który będzie nas prowadził przez cały projekt udzielił nam cennych wskazówek. Co ważne, każde zadanie realizujemy sami, bez pomocy dorosłych osób. To dla nas niezwykle duża szansa.

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nas, więc rąk do pracy nie brakuje. Potrzeba nam tylko codziennej motywacji, a chęci znajdą się same.

Już dziś zapraszamy na nasz kulinarny blog, który wkrótce stworzymy, a tym czasem wejdźcie na nasz FanPage – www.facebook.com/Rs.Kobyle – gdzie prezentowane będą efekty codziennych działań!

Julia Bijota i Nikola Kozioł

 

Komentarze są wyłączone.