Jarmark Wiśnicki

Niedziela, 10 czerwca 2018 roku przeszła już do historii, ale pozostawiła po sobie niezapomniane chwile. Już od wczesnych godzin porannych wiśnicki rynek tętnił życiem, ponieważ rozpoczęły się  przygotowania do Jarmarku Wiśnickiego, który jako cykliczna impreza organizowany jest w ramach “DNI WIŚNICZA”.

Przybyli wystawcy z terenu gminy Nowy Wiśnicz oraz z zewnątrz, którzy zaprezentowali rękodzieło artystyczne. Każdy mógł nabyć produkty z bogatego i różnorodnego asortymentu, który był bardzo szeroki począwszy od wypieków, serów, tradycyjnych obwarzanków, przypraw, ziół ekologicznych, naturalnych kosmetyków, biżuterii sztucznej i z kamieni, ozdób szydełkowych, serwetek, wianków, zabawek, ręcznie odlewanych wyrobów gipsowych, itp.

Rozpoczęło się od salwy armatniej, oficjalnie otwierającej jarmark, którą tradycyjnie odpaliła Burmistrz Nowego Wiśnicza Pani Małgorzata Więckowska.

Jarmark urozmaiciły m.in. animacje z udziałem szczudlarzy i kuglarzy z Grupy Lokomotora,  zabawy z grupą Odtwórstwa Historycznego Per Seacula, warsztaty ceramiczne prowadzone przez pracowników Liceum Plastycznego. Najmłodsi mogli skorzystać z zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach.

Na scenie miały miejsce: występy dzieci, koncerty wokalistów warsztatów muzycznych MOK, laureatów Piosenki Obcojęzycznej “Lingua et musica”, programy artystyczne zespołów tańca nowoczesnego. Występy zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Gościnnie wystąpiła również dziecięca grupa ze Starej Lubowli (Słowacja) – “Wesołe Akordeony”.  Zaśpiewała także uczestniczka programu TV “The Voice Kids” Agnieszka Nowakowska. Poza sceną można było podziwiać pokaz musztry konnej i władania białą bronią w wykonaniu Stowarzyszenia “Kasztanka” z Laskowej.

Następnie miały miejsce koncerty w wykonaniu: Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego z zespołem oraz Mateusza Ziółko z zespołem. Na zakończenie przewidziano zabawę taneczną z D – Wave rezydentem Klubu Energy 2000 i  rewelacyjnym Pema – dwukrotnym Mistrzem Polski Prezenterów Dyskotek oraz widowisko ogniowo-pirotechniczne z udziałem szczudlarzy i kuglarzy. Niestety nagłe załamanie pogody spowodowało zmianę programu.  Organizatorzy zdecydowali o zakończeniu imprezy koncertem Mateusza Ziółko. Decyzja podyktowana została względami bezpieczeństwa.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z Jarmarku Wiśnickiego:

Galeria zdjęć dostępna również tutaj

Komentarze są wyłączone.