Zakończył się Tydzień Bibliotek

15 maja 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu zakończyła tygodniowe spotkania, których mottem przewodnim była książka i biblioteka. Spotkania skupiały w swoich szeregach zarówno dzieci jak i  dorosłych sympatyków wiśnickiej książnicy.

Wśród uczestników imprez były dzieci, które cyklicznie odwiedzają bibliotekę w  ramach spotkań takich jak „Spotkajmy się w bibliotece”, „Klub Małego Czytelnika”, „Klub Bystrzaka” oraz Dyskusyjny Klub Książki. Wszyscy klubowicze mieli okazje zobaczyć prezentację multimedialną pt. „Historia książki od pisarza do czytelnika” i prześledzić jak powstaje książka od pomysłu aż do momentu pożyczenia jej do domu.

Biblioteka zaprosiła w swoje progi przedszkolaków na lekcję biblioteczną, która wprowadziła dzieci w arkana pracy bibliotekarza i cały proces wypożyczania książek, a także pracy czytelni.

Wiśnicką książnicę odwiedziły również przedszkolaki z Olchawy, dla których książka to ważny element w ich życiu, a biblioteka to miejsce do którego zawsze mogą wracać.

Książka moim przyjacielem” to motto przyświecało spotkaniu z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki. Książka pt. Ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze „Sztuka czułości” cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo traktowała o trudnym uczuciu bliskości i zrozumienia jakie powinno towarzyszyć każdemu człowiekowi w ciągu całego  życia.

Dyrekcja i  pracownicy dziękują wszystkim za liczne uczestnictwo w spotkaniach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Wiśniczu oraz  za wszelkie wyrazy  sympatii.

Komentarze są wyłączone.