Mistrz akordeonu

Bartłomiej Widełka to uczeń klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Królówce oraz PSM I stopnia w Bochni. Od kilku lat możemy słuchać jego pięknych występów podczas uroczystości szkolnych oraz śledzimy jego sukcesy na różnorakich konkursach akordeonowych.

W ostatnim czasie Bartek wziął udział w dwóch prestiżowych konkursach, na których zdobył wysokie miejsca. Poniżej zamieszczamy relacje z tych wydarzeń, które opowiedziała jego mama Edyta Widełka.
W dniach 21 i 22 marca 2018 roku odbył się X Tarnobrzeski Konkurs Akordeonowy. Bartek w swojej kategorii zajął I miejsce. W konkursie brało udział 60 wykonawców z 5 województw południowo-wschodniej Polski.

Następnie Bartek zdobył II miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Sanoku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął patronat Honorowy nad konkursem a w komitecie Honorowym znajdywali się posłowie oraz znamienici przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Konkurs trwał od 26 do 28 kwietnia. Podczas spotkania podziwiać można było wybitnych artystów solistów oraz zespoły z kraju i z zagranicy. Jest to bardzo liczący się konkurs w Polsce, który odbywa się co dwa lata. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa ilość wykonawców zarówno z Polski jak i z Białorusi Litwy, Słowacji, Ukrainy Czech i Chorwacji. Ogółem 135 uczestników. Bartek prezentował swoje umiejętności przed wybitnymi profesorami z Polski i z zagranicy jednak przyznał że największą tremę miał przed krótkim wywiadem do telewizji polskiej.
Bartkowi oraz jego Rodzicom składamy serdeczne gratulacje!

Katarzyna Adamczyk

 

Komentarze są wyłączone.