Marcel Kuc w kadrze narodowej w sporcie kartingowym

Polski Związek Motorowy zatwierdził członków kadry narodowej w sporcie kartingowym. W obecnym sezonie wśród utalentowanych sportowców znalazł się Marcel Kuc, siódmoklasista ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu.

Młody sportowiec, przy wielkim wsparciu swojej rodziny, już od kilku lat trenuje jazdę gokartami, odnosząc ogromne sukcesy w Polsce (w 2016 r. wygrał rywalizację w Rotax Mini Max oraz Mini Rok) i rozwijając talent poza granicami kraju ( 9 miejsce w światowym finale Rotax Grand Finals w 2016 r.).
W ostatnim czasie Marcel zakwalifikowany został do prestiżowej grupy sportowców z całego świata (łącznie 51 osób), którzy wezmą udział w światowym programie dla młodych kierowców. Jako jedyny Polak w tej grupie Marcel wystartuje w serii kartingowej CIK FIA Karting Academy Trophy, dedykowanej najbardziej uzdolnionym kierowcom kartingowym.
Marcel pokazuje na swoim przykładzie, że wysiłek, ciężka praca i wytrwałość to dobra droga do realizacji marzeń i pasji. Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne. Życzymy wielu sił potrzebnych do realizacji założonych celów.

Monika Multan

Więcej informacji tutaj

Komentarze są wyłączone.