Ruszył nabór na zajęcia „Szkoła dla Rodziców”

Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu, zaprasza, na bezpłatne zajęcia w „Szkole dla Rodziców”. Oferta skierowana jest do Rodziców, którzy: chcą skutecznie wychowywać dzieci, chcą nauczyć się rozwiązywać konflikty bez przemocy, chcą tak mówić, aby dzieci ich słuchały i tak słuchać, by dzieci do nich mówiły.
Szkoła dla Rodziców – to program prowadzony w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz o książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły”.
Podczas warsztatów poruszone zostaną takie tematy jak:

  • GRANICE –  jak je wyznaczać i po co?
  • UCZUCIA I EMOCJE  – jak sobie z nimi radzić i jak pomóc dziecku?
  • WSPÓŁPRACA – jak zachęcać dziecko do nauki i obowiązków?
  • SAMODZIELNOŚĆ – jak zachęcać do samodzielności?
  • KARANIE – karać czy nie karać?
  • KONFLIKTY I PROBLEMY – jak je rozwiązywać bez „wygranych” i „przegranych”?
  • POCHWAŁY – jak chwalić by wzmocnić poczucie własnej wartości?
  • ROLE W RODZINIE – jak uwalniać dzieci od przyklejonych etykiet?

Podczas kursu „Szkoła dla Rodziców” uczestnicy w sposób praktyczny doskonalą umiejętności wychowawcze takie jak: nazywanie uczuć, wyrażanie potrzeb, stawianie jasnych granic w wychowaniu, zachęcanie do współpracy, wdrażanie do samodyscypliny – stosowanie konsekwencji wychowawczych, rozwiązywanie konfliktów metodą bez porażek, uwalnianie dziecka z grania ról społecznych, stosowanie inspirujących pochwał.
Prowadzący: psycholog Marta Bogacz
Miejsce: Rynek 16 I piętro, pok.nr 6 – w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin oraz Dotkniętych Przemocą
Termin: od 22 maja do 12 czerwca 2017r. – w programie cztery cotygodniowe spotkania we wtorki w godz. od 15:30 do 19:30.
Zapisy do dnia 18 maja  2018r. przyjmowane są pod numerem telefonu 14 68 48 254 lub 143070433 w godz. 8.00 – 15.00.

Liczba miejsc ograniczona (grupa do 12 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Kurs rozpocznie się jeśli zgłosi się wystarczająca liczba chętnych.

Zapraszamy!!! Udział w zajęciach jest bezpłatny!!!
Program adresowany jest do mieszkańców gminy Nowy Wiśnicz.

Koszty realizacji projektu pokrywa Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki , Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Warsztaty są elementem Kampanii „Postaw na Rodzinę’’, do której przystąpiła Gmina Nowy Wiśnicz.

Komentarze są wyłączone.