Koncert orkiestry ze Starego Wiśnicza

W wielu kulturach, krajach, językach mamy zapisany przekaz o Bożym Narodzeniu. Do najbardziej popularnych w tradycji należą kolędy, pastorałki i pieśni obrazujące magiczny czas narodzin Syna Bożego i obrazują nastrój towarzyszący okresowi bożonarodzeniowemu.

Z tej spuścizny korzysta Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza. Na czas kolędowy przygotowali instrumentalną aranżację pięknych starych polskich kolęd i pastorałek. W przygotowanym repertuarze znalazły się opracowania piosenek świątecznych wykonywanych w oryginale w języku angielskim czy hiszpańskim, a które zaaranżowane zostały na uniwersalny język muzyki orkiestrowej. Wiele radości zaznali słuchacze koncertów z tym repertuarem. Preludium był koncert podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na wiśnickim rynku.

W miniony weekend 7 grudnia 2018r. orkiestra została zaproszona przez proboszcza parafii Porębą Spytkowska Stanisława Boryczko, sołtysa  Adriana Zaleśnego i prezesa miejscowej OSP Krzysztofa Rachwała z koncertem do kościoła p.w. Świętego Bartłomieja, który został ciepło przyjęty przez liczną publiczność. W tym samym dniu odbył się kolejny koncert orkiestry w Bazylice p.w. Św. Mikołaja w Bochni, z równie entuzjastycznym odbiorem słuchaczy oraz gościnnością gospodarzy: księdza proboszcza Ryszarda Podstołowicza wraz z kapłanami współpracującymi.

Za ogrom pracy włożony w przygotowanie koncertów dziękujemy wszystkim muzykom i kapelmistrzowi Panu Krzysztofowi Wołowcowi, który czuwa nad doborem i przygotowaniem repertuaru, by działająca od dwóch lat orkiestra mogła nadal się rozwijać i promować organizację, przy której działa oraz Wiśnicką Ziemię.

Bernadetta Błoniarz

Koncert w Porębie Spytkowskiej

 Koncert w Bochni

Komentarze są wyłączone.