Wiśnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 17 grudnia 2017r. wiśnicki rynek po raz kolejny tętnił życiem, a wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, zorganizowanego przez Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawiennicze na których można było nabyć między innymi ręcznie robione ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, stroiki, choinki, karpie, potrawy wigilijne i domowe wypieki. Podczas tegorocznego jarmarku każdy z uczestników mógł również bezpłatnie nabyć ramkę na tablice rejestracyjne z zarysem wiśnickiego zamku, które przygotowali pracownicy Urzędu Miejskiego. Akcja ma na celu promocję miasta przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, którzy bardzo chętnie włączyli się w tego typu przedsięwzięcie.

Na najmłodszych czekał Św. Mikołaj, który obdarowywał wszystkich słodkim upominkiem. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyła się „żywa szopka” z postaciami świętej rodziny i zwierzętami. Atrakcją dla najmłodszych były kucyki, przejażdżki bryczką oraz zabawy przygotowane przez animatorów. Wydarzeniu towarzyszyły również występy sceniczne i kolędy. Jako pierwsi wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki. Następnie kolejno na scenie prezentowali się: Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, dzieci z Przedszkola w Nowym Wiśniczu wraz z nauczycielami i rodzicami, laureaci II Konkursu Gminnego „Muzyczne Talenty Wiśnickie”, uczestnicy Zajęć Wokalnych prowadzonych przez MOK oraz zespół „Nieaktualni”. Na zakończenie można było posłuchać kolęd w wykonaniu bocheńskiego zespołu „Nazaret”.

W Galerii Piwnic Ratuszowych laureaci XVIII edycji „Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego na ręcznie zdobione i wykonywane bombki choinkowe” odebrali nagrody, a uczestnicy jarmarku mogli podziwiać wystawę ekspozycji świątecznych.

Komentarze są wyłączone.