Nauczyciele z Muchówki na pierwszym spotkaniu projektowym w Estonii

W dniach od 26.11.17r. – 01.12.17r. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Muchówce (koordynator Lidia Pawlik oraz nauczyciel języka angielskiego Agnieszka Nowak) uczestniczyły w pierwszym międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+ ,,Lifeboats full of hopes’’, który realizowany jest w tutejszej szkole od 1 września 2017 roku.
Spotkanie odbyło się w Humanitaargümnaasium Tallinna Mustamäe w Tallinie, stolicy Estonii. Wzięli w nim udział nauczyciele ze szkół partnerskich z Estonii, Cypru, Grecji, Holandii, Portugalii oraz Polski. Omawiano specyfikę każdej szkoły, planowano działania na czas trwania projektu oraz wybrano plakat i logo projektu.
Organizowane były spotkania dotyczące problematyki uchodźców, wyjazdy do ,,Estonskiej Rady Uchodźców’’ oraz Centrum uchodźców w Vao. Przybliżono również system edukacji w Estonii oraz przygotowano pokazową lekcję nauk społecznych
w klasie licealnej, na temat problemów uchodźców przy użyciu TIK.
Młodzież tamtejszej szkoły zorganizowała dla wszystkich nauczycieli wycieczkę po zabytkowej części ,,Starego Miasta’’, które znajduje się na liście ,,Światowego Dziedzictwa UNESCO’’ . W ostatnim dniu pobytu przygotowano pokaz muzyki oraz instrumentów ludowych.
Dzięki temu projektowi nauczyciele i uczniowie będą mogli nie tylko poznać sytuację emigrantów w Europie oraz formy pomocy dla nich, ale także poznać historię, tradycje państw partnerskich i udoskonalić swoje umiejętności językowe.
Następny wyjazd z uczniami zaplanowany jest na 19 lutego 2018 roku do Portugalii.

Lidia Pawlik

Komentarze są wyłączone.