Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

 ACADEMICA

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Wiśniczu, zaprasza czytelników – w szczególności  studentów i osoby poszukujące specjalistycznej wiedzy naukowej, do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych „Academica”.  Projekt został zrealizowany przez Bibliotekę Narodową w oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych i finansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. System umożliwia wyszukiwanie tekstów, oferuje możliwość rezerwacji oraz bieżącą informację o bibliotekach, które do niego przystąpiły.
Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest całkowicie bezpłatne, jedynym wymogiem jest założenie konta czytelnika ( trwa to około dwie minuty) i już można korzystać z bazy ponad dwóch milionów publikacji naukowych.
Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Obecnie udostępniono 2 150 976 dokumentów
Publikacje niechronione prawem autorskim lub licencjonowane,  są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.  Z pełnej bazy, korzystać można w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Brzękowskiego w Nowym  Wiśniczu. Więcej szczegółów na temat zasad działania i użytkowania programu chętnie udzielą pracownicy Biblioteki.

Z możliwościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się również na stronie academica.edu.pl

academica

Komentarze są wyłączone.