Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Muchówce

26 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Muchówce świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Dla naszej społeczności szkolnej był to dzień, w którym w atmosferze dobrej zabawy chcieliśmy zapoznać się bliżej z kulturą krajów europejskich, bliskich nam z różnych powodów.

Klasy IV-VI przygotowały prezentacje na temat Grecji, Portugalii oraz Holandii, ponieważ szkoły z nich pochodzące są partnerami naszej szkoły w projekcie Erasmus+. Natomiast uczniowie klasy VII przybliżyli nam kulturę Niemiec, ponieważ w tym roku szkolnym zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim.

Poza najważniejszymi informacjami dotyczącymi wymienionych krajów mogliśmy również oglądać m.in. tańce (gracka Zorba oraz narodowy taniec portugalski)  i śpiewy  (Panie Janie w językach: holenderskim, niemieckim oraz angielskim), łamańce językowe, a nawet żywą flagę Holandii. Klasa IV, która zdaniem jury zaprezentowała się najciekawiej, zdobyła tytuł Super Klasy oraz gadżety przekazane nam przez Komisję Europejską.

Dzień Języków Obcych był również okazją do zorganizowania dwóch konkursów szkolnych: konkursu na własnoręcznie przygotowaną  flagę kraju anglojęzycznego (dla klas IV i V) oraz quizu wiedzy o krajach anglojęzycznych (dla par uczniów z klas VI i VII).

W pierwszym z nich zwycięzcami zostali:

I miejsce: Emilia Stańdo, klasa V
II miejsce: Emilia Krzyżak, klasa IV
III miejsce: Jakub Konieczny, klasa IV

Zwycięzcami quizu została para uczniów klasy VII: Kacper Kuczek i Emil Osyszko.

Gratulujemy!

Komentarze są wyłączone.