Nastąpiło przekazanie umów na dofinansowanie termomodernizacji gminnych budynków użyteczności publicznej

W dniu 26 lipca w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie nastąpiło uroczyste przekazanie umów przez wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa na dofinansowanie projektów związanych z głęboką modernizacją energetyczną obiektów użyteczności publicznej.

Gmina Nowy Wiśnicz otrzymała dotacje z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na realizację projektu pn. “Głęboka modernizacja energetyczna budynków administracyjnych oraz ochrony zdrowia na terenie Gminy Nowy Wiśnicz” w kwocie 1 088 666,28 zł. Całkowita wartość projektu 2 552 588,73 zł. W ramach przedsięwzięcia zostaną poddane głębokiej termomodernizacji następujące obiekty: Urząd Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Budynek Administracyjny (Rynek 16), Ośrodek Zdrowia w Nowym Wiśniczu, Ośrodek Zdrowia w Królówce.

Jest to kolejny projekt z zakresu głębokiej termomodernizacji, na który Gmina Nowy Wiśnicz otrzymała środki z funduszy unijnych, który pozwoli m.in. na:

  • efektywne wykorzystanie energii cieplnej
  • obniżenie kosztów ogrzewania obiektów
  • wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

Gmina Nowy Wiśnicz poprzez inwestycje, na które pozyskuje środki zewnętrzne, realizuje przyjętą strategię i założenia związane z ochroną środowiska oraz ograniczeniem emisji szkodliwych gazów oraz pyłów, co przełoży się bezpośrednio na czystsze powietrze oraz podniesienie jakości życia mieszkańców.

Komentarze są wyłączone.