XIII Bieg Kmitów w nowej formule

Dnia 10 czerwca 2017 roku na terenie gminy Nowy Wiśnicz odbył się XIII Bieg Kmitów, przy okazji Dni Wiśnicza i zakończenia obchodów 400-lecia lokacji miasta. Impreza przeprowadzona została w nowej poszerzonej formule. Po raz pierwszy w historii tego biegu zawodnicy startowali na dystansie 10 km. Trasa prowadziła obok najciekawszych obiektów turystycznych Gminy Nowy Wiśnicz między innymi zamku, kościoła w Starym Wiśniczu, dawnego klasztoru Karmelitów Bosych oraz Koryznówki. Zawodnicy biegli przez cztery miejscowości gminy: Nowy Wiśnicz, Stary Wiśnicz, Łomną i Leksandrową.

W Biegu Głównym na 10 km wzięło udział 79 biegaczy. Reprezentowali oni różne kluby lekkoatletyczne między innymi: GREMI BOCHNIA, SalDeBochegna, BKB VICTORIA Brzesko, KB Maratończyk Dębica, LKB Rudnik, SBD Energetyk Rybnik, Niepołomice Biegają, PGE Polska Grupa Energetyczna, Bocheńska Grupa Biegowa, WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, AZS-AWF Kraków Masters, Biegam dla Jezusa, Salt Runners Bochnia, Bikeboard, Lacho Team, ESKADRA KRAKÓW, Budilux, GRUPA AZOTY S.A., Achilles Leszno, AMATAR, Endorfina. W zawodach uczestniczyli zawodnicy nie tylko z Polski ale także między innymi z Mongolii, Białorusi i Ukrainy.

Szczegółowe wyniki Biegu Głównego na 10 km
można znaleźć na stronie:
http://timekeeper.pl/wyniki/

Bieg Główny poprzedziły zawody dla dzieci i młodzieży oraz Bieg Rodzinny. Wyniki biegów szkolnych i rodzinnych dostępne wkrótce na stronie Towarzystwa Miłośników Wiśnicza.

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które włączyły się w organizację, promocję i przeprowadzenie XIII Bieg Kmitów. Nie odbyłoby się to bez ludzi dobrej woli, partnerów oraz sponsorów. Serdecznie dziękujemy Gminie Nowy Wiśnicz, Powiatowi Bocheńskiemu oraz firmom Hotel i Restauracja “Panorama” za wsparcie finansowe i dostarczenie wody dla zawodników, Pizzerii i Kebabowi “Ambrozja” za pomoc logistyczną w organizacji i poczęstunek regeneracyjny dla wszystkich uczestników imprezy, firmie Metal-Tech w osobie pana Andrzeja Całki za wsparcie finansowe i materiały do oznakowania trasy, firmie GRANIT-POL za wsparcie finansowe. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Nowego Wiśnicza – Małgorzaty Więckowskiej i Starosty Bocheńskiego – Ludwika Węgrzyna. Dziękujemy również mieszkańcom i instytucjom za wyrozumiałość w związku z zamknięciem drogi na czas biegu tj. Zakładowi Karnemu w Nowym Wiśniczu, Muzeum Ziemi Wiśnickiej – Zamek w Wiśniczu oraz parafiom w Starym i Nowym Wiśniczu. Słowa podziękowania kierujemy też do Miejskiego Ośrodka Kultury oraz do Zakładu Usług Komunalnych za możliwość uruchomienia kurtyny wodnej na trasie biegu. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu za pomoc przy przygotowaniu trasy biegu głównego i wypożyczenie znaków drogowych.

Niezwykle ważne było odpowiednie zabezpieczenie imprezy. Nad bezpieczeństwem wszystkich zawodników czuwały Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Nowy Wiśnicz, które koordynował pan Damian Capiga, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu oraz panie pielęgniarki z SPGZOZ w Nowym Wiśniczu. Dzięki wzorowej współpracy w/w służb wszyscy zawodnicy szczęśliwie ukończyli biegi.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół w naszej gminie: panu Marcinowi Wzorkowi – koordynatorowi zespołu nauczycieli, pani Katarzynie Korcie, pani Jolancie Hojnik, pani Lidii Pawlik, pani Lucynie Mika, pani Edycie Ziółkowskiej, panu Adamowi Łąckiemu i panu Arturowi Polkowi, za profesjonalne przygotowanie dzieci i młodzieży, przeprowadzenie biegów w kategoriach szkolnych oraz pracę w biurze zawodów. W tym miejscu za pomoc dziękujemy również uczniom wolontariuszom: Weronice Put, Dominice Maź, Radosławowi Kaczmarczykowi, Aleksandrze Plewa, Antonii Ryczek, Klaudii Kulas, Jagodzie Sowińskiej, Darii Gwóź, Izabeli Zym, Martynie Kuc, Agnieszce Kłósek, Sabinie Trzaska, Wiktorii Cwynar, Paulinie Buławie i Karolinie Czuban.

Naszą imprezę wspierali medialnie: Drone View Damian Marszałek robiąc świetny film z drona, Grzegorz Daniel Photography, Kulturalna Bochnia, NowyWiśnicz24.com.pl, Bochnianin.pl, mojaBochnia.pl – portal i telewizja, Bochenska.tv, KBC24, RDN Małopolska.

Całe wydarzenie w profesjonalnym stylu dla Towarzystwa Miłośników Wiśnicza poprowadził wiśniczanin Pema Przemek Nowak – Plażowy Mistrz Polski DJ’ów 2016, któremu serdecznie dziękujemy!

Za organizację wydarzenia z ramienia Towarzystwa Miłośników Wiśnicza byli odpowiedzialni: Marcin Zagrodzki – kierownik sekcji sportowej, Mirosław Laszkowski – sekcja sportowa, Stanisław Domański – prezes, Michał Irzykowski – wiceprezes i Waldemar Klasa – skarbnik. Dziękujemy również wszystkim członkom Towarzystwa Miłośników Wiśnicza, którzy włączyli się w pomoc przy przeprowadzeniu XIII Biegu Kmitów. Dziękujemy oddziałowi głównemu Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej za życzliwość i współpracę przy organizacji biegu na etapie składania wniosków o dofinansowanie.

Na zakończenie, Towarzystwo Miłośników Wiśnicza wyraża wdzięczność i pragnie podkreślić zgodną współpracę wszystkich instytucji, które w jakimś stopniu przyczyniły się do właściwego przebiegu imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli liczyć na Wszą owocną współpracę.

Bieg to zdrowie biegaj razem z nami!

Zarząd
Towarzystwa Miłośników Wiśnicza
Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi
Bocheńskiej Oddział Nowy Wiśnicz

Komentarze są wyłączone.