XXI Konkurs Plastyki Obrzędowej Świat Wielkanocnych

Po raz XXI ogłoszony został przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu konkurs „Plastyki Obrzędowej Świat Wielkanocnych”.
Napłynęła duża ilość konkursowych eksponatów, a wśród nich pisanki, palmy, ciasto obrzędowe, a wszystko w pięknych wielkanocnych kompozycjach. Prace wypełniało trzynaście stoisk przygotowanych przez szkoły, przedszkola i świetlice. Oceny dokonało jury w składzie: Monika Trzeciak, Agata Załupska i Bernadetta Błoniarz.
W kategorii za stoisko:
  • I miejsce – Zespół Szkół w Starym Wiśniczu
  • II miejsce – Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
oraz dwa trzecie miejsca
  • Środowiskowy Dom Samopomocy z Muchówki
  • Przedszkole Samorządowe w Nowym Wiśniczu
Nagrody równorzędne za wielkanocne prace otrzymali:
Patrycja Dudek, Mateusz Kuras, Zuzia Dziedzic, Filip Rębilas, klasa III d, Monika Fortuna, Karol Całka, Dominika Gocal, Marta Stokłosa, Małgorzata Trojanowska, Aleksandra Kwiatek z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Jakub Marszałek, Małgorzata Brzegowa, Dawid Gacek z Zespołu Szkół w Królówce, Wojciech Krotos, Natalia Anioł, Adrian Anioł, Bartłomiej Kaczmarczyk, Weronika Put, Nikola Cholewa, Wiktoria Cabała, Radosław Papież, Ewelina Bereta, Przemysław Nowak z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, Świetlica Wiejska w Kobylu, klasa III i klasa 0 z Filialnej Szkoły Podstawowej w Połomiu Dużym, oraz panie Ewa Gruca – Drożdż i Anita Całka.
Nagrody wszystkim laureatom wręczyła Burmistrz Nowego Wiśnicza – pani Małgorzata Więckowska i Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu – pan Mirosław Chodur.
6 kwietnia 2017r. W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu otwarta została również wystawa pokonkursowa, którą oglądać będzie można 9 kwietnia w godz.14.00 do 16.00, 10 i 11 kwietnia w godz. 9.30 do 12.00 oraz 12 i 18 kwietnia po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Serdecznie zapraszamy!

Komentarze są wyłączone.