Zawody gminne w Drużynowych biegach przełajowych

We wtorek, 28 marca 2017r., na stadionie w Wiśniczu uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z gminy Nowy Wiśnicz rywalizowali w drużynowych biegach przełajowych.  Zawody odbywały się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady 2016/2017. W kategorii szkół podstawowych zespół składał się z 6 uczniów/uczennic z rocznika 2006 i 2007 oraz 6 uczniów/uczennic z rocznika 2004-2005. Jako pierwsza na linii startu pojawiła się grupa młodsza, potem rywalizowała grupa starsza.  Dziewczęta miały do pokonania dystans 800 m, chłopcy natomiast 1000 m. Ostateczny wynik był sumą  miejsc uzyskanych przez  grupy. Klasyfikacja końcowa w szkołach podstawowych przedstawiała się następująco:
Dziewczęta:
1 miejsce ZS w Nowym Wiśniczu
2 miejsce ZS w Królówce

Chłopcy:
1 miejsce ZS w Nowym Wiśniczu
2 miejsce ZS w Królówce
3 miejsce SP w Muchówce

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewczęta miały do pokonania dystans 1200 m, chłopcy-1600 m. Zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców liczyły 6 zawodników. Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowała o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. W kategorii dziewcząt i chłopców na 1 miejscu podium uplasowała się drużyna z ZS z Nowego Wiśnicza, na drugim z ZS  z Królówki.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum  z Nowego Wiśnicza będą reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych 6 kwietnia 2017r. w Łapanowie. Życzymy powodzenia.

 

Komentarze są wyłączone.