Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W czwartek, 2 marca 2017 r. w remizie OSP w Nowym Wiśniczu odbyła się kolejna edycja Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Do udziału zgłosiło się 29 uczestników, w dwóch grupach wiekowych. Grupa I – Szkoły Podstawowe, czyli osoby w wieku 10-13 lat, liczyła 10 uczestników, Grupa II – Gimnazja – w wieku 14-16 lat- 19 osób.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testów. Pięć  osób z grupy I i 4 osoby z grupy II zakwalifikowały się do kolejnego etapu, podczas którego uczestnicy turnieju musieli  odpowiedzieć na wylosowane pytania.

Oto ostateczne wyniki turnieju:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

I miejsce – Tworzydło Kacper – Publiczna Szkoła Podstawowa w Muchówce

II miejsce – Tworzydło Maria – Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu

III miejsce – Gacek Marcin – Zespół Szkół w Królówce

II grupa wiekowa (gimnazja)

I miejsce – Bienias Katarzyna- Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

II miejsce – Mączka Natalia – Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu

II miejsce – Kaczmarczyk Klaudia – OSP – MDP Wiśnicz Mały

W wolnych chwilach, między poszczególnymi etapami turnieju Druhowie z OSP Nowy Wiśnicz: Tomasz Kupczyk, Adam Gorczyński i Mateusz Palej zaprezentowali samochody i sprzęt pożarniczy jakim dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Wiśniczu.

Zawodnicy obu kategorii, którzy zdobyli miejsca od I-III otrzymali dyplomy za zdobycie miejsc oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy za udział. Również nauczyciele, osoby przygotowujące młodzież do turnieju oraz członkowie komisji konkursowej otrzymali podziękowania.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowała i wręczyła Burmistrz Nowego Wiśnicza, a członkowie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Wiśniczu: Dh Edward Oświęcimka i Kazimierz Wójs ufundowali poczęstunek dla uczestników konkursu. Zarząd OSP Nowy Wiśnicz udostępnił pomieszczenia remizy do przeprowadzenia turnieju. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i okazane wsparcie.

Ponadto zdobywcy pierwszych miejsc w obu grupach wiekowych zakwalifikowali się do udziału w Eliminacjach Powiatowych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się 24 marca o godz. 9.00 w PSP Nr 5 im. Jana Matejki w Bochni.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach turnieju.

Komentarze są wyłączone.