Ferie zimowe na sportowo w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

Drugi tydzień ferii zimowych w starowiśnickiej szkole minął pod znakiem zajęć sportowych, celem których jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów. Szkoła była otwarta dla tych, którzy wolny czas spędzali w domu i chcieli oderwać się od telewizora lub komputera.

 Uczniowski Klub Sportowy  JP II przygotował „Ferie z rakietą”, czyli  otwarte treningi tenisa stołowego. Zajęcia adresowane były do dzieci i młodzieży z obszaru gminy Nowy Wiśnicz. Uczniowie chętnie i licznie uczestniczyli w dwóch spotkaniach a na zakończenie ferii trener pan Wojciech Tabor zorganizował międzyszkolny turniej w tenisa stołowego, w naszej szkole gościliśmy  grupę uczniów ze szkoły w Rzezawie, Jodłówce i z Okulic. Po trzygodzinnych  zmaganiach przy stole pingpongowym miejsca na podium przypadły.  I miejsce  dla ucznia klasy I gim. ze szkoły w Rzezawie Adriana Skrzypka, II miejsce dla Michała Kowalińskiego z klasy III, III miejsce dla Macieja Puta z klasy VI, i IV miejsce dla Weroniki Put  z klasy II gim.

W drugim tygodniu ferii 14 osobowa grupa czwartoklasistów brała udział w Małopolskim Projekcie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora dziewczęta i chłopcy poznawali tajniki jazdy na nartach na stoku  Laskowa – Kamionna spędzając czas w pięknej zimowej scenerii i w gronie rówieśników.

W ramach Ministerialnego  Programu, którego koordynatorem jest Polski Związek Sportowy w Krakowie w lutym rozpoczęła się realizacja projektu SKS. Dwa razy w tygodniu uczniowie uczestniczyli, wg harmonogramu, w grach zespołowych i zajęciach tanecznych. Zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej prowadziła pani Marta Smęda, z gimnazjalistami spotykała się pani Jolanta Hojnik.

Komentarze są wyłączone.