Koncert noworoczny „Impresja zimowa” w ZS w Nowym Wiśniczu

„Śnieg otulił ziemię całą nadszedł wreszcie zimy czas. Wszędzie biało, wszędzie biało…” ten fragment wiersza oddaje nastrój i scenerię koncertu noworocznego zatytułowanego „Impresja zimowa”, który odbył się w niedzielne popołudnie 22 stycznia 2017r. w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu.

Na  scenie pojawiła się Pani Zima, która przedstawiła uroki tej pory roku, zachęcała do wspólnej zabawy, śpiewu, a nawet tańca. Wesoło zabrzmiały piosenki Tupu, tupu po śniegu, Sanna, Ulepimy dziś bałwana i wiele innych. Radosnym melodiom z dzwoneczkami w tle towarzyszył taniec śnieżynek i bałwanków, które rozgrzały publiczność i rozochociły się na scenie na dobre. Na wezwanie dzieci przybył także Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich słodyczami. Kolejnym gościem był Nowy Rok, a w zasadzie mały Nowy Roczek, który złożył wszystkim noworoczne życzenia.

Zima to przede wszystkim czas Bożego Narodzenia, dlatego nie mogło zabraknąć wzruszających pastorałek i kolęd, niosących odwieczną prawdę o cudzie narodzenia Syna Bożego. Niezwykłe występy solowe Martyny Dymury, Anieli Oświęcimki, Oliwii Grabarz i Karoliny Goryczko dostarczyły publiczności wielu wzruszeń i niecodziennego duchowego przeżycia. Zjawiskowo na scenie zaprezentowała się uczennica klasy IV – Jagoda Kokoszka, która wykonała przepiękny układ baletowy, do świątecznej piosenki Zbigniewa Preisnera „Całą noc podał śnieg”.

Przybyli goście pozostawali pod urokiem przepięknej, monumentalnej i klimatycznej scenografii. Nad głowami publiczności skrzyły się setki śnieżynek, na scenie prószył śnieg, wokół sceny wyrastały tafle lodu. Wzrok przykuwała malutka grota ze świętą rodziną.

Cieszy fakt, że po raz kolejny na świąteczne śpiewanie przybyło tak wiele osób, które gromkimi brawami doceniły naszych małych – wielkich artystów. Zaprezentowali oni wysoki poziom przygotowania muzycznego oraz talent sceniczny.

Słowa uznania wyraziła także pani burmistrz Małgorzata Więckowska, podkreślając i doceniając wielki wkład pracy dzieci i nauczycieli w przygotowanie tak niezwykłego projektu artystycznego.

Miłym akcentem, kończącym uroczystość było wspólne odśpiewanie babciom i dziadkom „Sto lat!” Na pożegnanie zaprezentowała się grupa uczniów naszego gimnazjum, biorących udział w projekcie „Be Brave. Młodzi w kulturze”, wykonując jeden z hitów muzyki filmowej na kilka instrumentów.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy od końca listopada uczestniczyli regularnie w próbach. Na wielki sukces złożyła się praca nauczycieli: Kingi Motak, Kingi Kokoszki,  Agnieszki Piotrowicz, Haliny Skórnóg, Anity Całki, Agnieszki Bakalarz. Ponadto wsparł nas nauczyciel tańca – pani Agata Nizioł.

W nasz projekt zaangażował się także niezywkły młody muzyk – Szymon Frankowicz (uczeń Zespołu Szkół w Kobylu), który wsparł muzycznie naszych wykonawców.

Niezwykły klimat zimowej scenerii mogliśmy uzyskać dzięki pomocy MOK, a zwłaszcza pana dyrektora Leszka Marszałka, który przygotowała nagłośnienie oraz oświetlenie.

Dziękujemy także rodzicom, którzy wpierali swoje pociechy, motywowali do pracy, umożliwiali udział w próbach, przygotowali przepiękne stroje.

Komentarze są wyłączone.