Dobre anioły są wszędzie…

„Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka”

Bruno Ferrero

Zaroiło się od aniołów, aniołków i aniołeczków w obydwu budynkach Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, a także w szkole filialnej w Połomiu Dużym. Były więc anioły różnej wielkości, wykonane z różnych materiałów – klejone, malowane, dziergane i pieczone, na koszulkach, torbach i parasolach. Ale te piękne ręcznie wykonane cudeńka nie sfrunęły z nieba. To ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców.
Każdy, kto ma swoje dziecko troszczy się o niego, zabiega o jego dobro. Kiedy dziecko zachoruje, rodzice zrobią wszystko, by ich pociecha wróciła do zdrowia. Dlatego nie dziwi nas, nauczycieli, że rodzice z takim zaangażowaniem odpowiedzieli na nasz apel. Każdy, kto tylko miał trochę talentu zabrał się do pracy. A talent w połączeniu z pracowitością dał wspaniałe efekty .
I tak zrodził się „Kiermasz pod dobrym aniołem”, by wspomóc chorą na raka mózgu 10-letnią Sarę Nizioł z Bochni. Rodzice i nauczyciele byli więc nie tylko twórcami pięknych dzieł, ale także ich nabywcami. Zostały sprzedane wszystkie prace, a cały dochód – 6.662 zł zostanie przekazany rodzicom Sary. W czasie spotkań z rodzicami udało się zebrać:
– w czasie spotkania z rodzicami uczniów klas 0 – III – 3.123 zł
– w czasie spotkania z rodzicami uczniów klas IV – VI SP i Gimnazjum – 3.239 zł
– w czasie spotkania z rodzicami w szkole filialnej w Połomiu Dużym – 300 zł
Mamy nadzieję, że pieniądze pomogą rodzinie w walce z chorobą. Sarze zaś życzymy, by otaczały ją same dobre anioły i dodawały sił do walki z chorobą.
Rodzicom, którzy z takim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie aniołów, z całego serca dziękujemy. Podziękowanie kierujemy także do emerytowanych nauczycieli Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce oraz do wszystkich osób prywatnych zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Nasza wspólna akcja pokazała, że „anioły istnieją, tylko czasami nie mają skrzydeł i nazywamy je przyjaciółmi.”

Organizatorzy

Komentarze są wyłączone.