„Odblaskowa szkoła” w Królówce i Nowym Wiśniczu

Zespół Szkół w Królówce po raz pierwszy uczestniczył w programie „Odblaskowa szkoła”. Do realizacji programu włączyli się wszyscy wychowawcy klas 0 – VI oraz uczący w tych klasach nauczyciele. W ramach akcji odbyło się spotkanie z policjantem, dyskoteka odblaskowa, odblaskowe sprzątanie świata, odblaskowy rajd, konkurs plastyczny pt.: Bezpieczna droga do szkoły” oraz Konkurs wiedzy pt.: „Jestem bezpieczny na drodze”. Wszyscy uczniowie wyposażeni zostali w elementy odblaskowe a uczniowie klas 0-III dodatkowo w kamizelki. W szkole pojawiły się piękne gazetki tematyczne.
W poniedziałek, 24 października, uczniowie „zerówki” oraz klas I – III wzięli udział w Odblaskowym rajdzie.  Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe udały się, pod opieką nauczycielek, na odblaskowy spacer przez Królówkę.
W czwartek, 27 października 2016r., podczas podsumowania programu zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom konkursów.

Więcej zdjęć dostępnych tutaj

W Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu również realizowany jest projekt „Odblaskowa szkoła”, w ramach którego podejmowane są działania różnego typu. Do takich zaliczyć należy między innymi Odblaskowy rajd, który odbył się ulicami Nowego Wiśnicza w czwartkowe przedpołudnie-27 października. W akcji wzięły udział dzieci uczęszczające do „zerówki” oraz uczniowie klas I – III. Wszyscy ubrani w kamizelki odblaskowe przechodząc przez Rynek rozdawali napotkanym osobom ulotki informujące o tym,  jak ważne są odblaski, dzięki którym kierowca jest wstanie zauważyć pieszego po zmroku z dużo większej odległości. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Komentarze są wyłączone.