Gala Oskarowa w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu

W czwartek, 20 października, samorząd uczniowski Gimnazjum w Nowym Wiśniczu po raz kolejny przyznał statuetki Oskarów. To już ponad 10 lat uroczysta Gala Oskarów gości w szkole.
O tym, kto otrzyma Oskara zawsze decydują uczniowie. To oni także są autorami kategorii oskarowych i fundatorami statuetek. W czasie tegorocznej gali można było zobaczyć jak zmieniała się statuetka Oskara.
Różnorodność kategorii (np. top model, gorący uśmiech, dźwięczny głosik czy szwajcarski zegarek) jest dowodem na to, że każdy z uczących zapada w pamięć uczniowską z innych powodów. Kategorią, która przez długie lata była niezmienna i towarzyszyła wielu galom oskarowym, była kategoria „Nauczyciel roku”.
Tegoroczna Gala Oskarowa była nieco inna. Z racji obchodzonych od kilku miesięcy uroczystości związanych z 400-leciem lokacji Nowego Wiśnicza samorząd uczniowski postanowił wpisać tę uroczystość w rytm znamienitych jubileuszowych wydarzeń.
Inspiracją dla tegorocznych kategorii stały się osoby, których życie bądź było związane z naszym miastem, bądź które zapisały się w historii Nowego Wiśnicza złotymi głoskami.
Byli to: Stanisław Lubomirski, królowa Bona, Jan Matejko, Jerzy Ludwikowski i ks. Józef Strugała.
Spośród nauczycieli uczących w gimnazjum samorząd uczniowski nagrodził następujące osoby:
– w kategorii Stanisław Lubomirski – panią Bożenę Głąb
– w kategorii królowa Bona – panią Małgorzatę Klimek
– w kategorii Jan Matejko – panią Krystynę – Wnęk – Majewską
– w kategorii Jerzy Ludwikowski – panią Marię Stabrawę
– w kategorii ks. Józef Strugała – panią Ewę Grelę
Galę Oskarów Szkolnych przygotował samorząd szkolny gimnazjum pod opieką pani Bożeny Głąb, przy wsparciu merytorycznym pani Małgorzaty Klimek, pana Mirosława Dybicha i pana Krzysztofa Klimowskiego.

Bożena Głąb

Komentarze są wyłączone.