Ruszyła ostatnia edycja projektu Junior Sport

Na terenie Gminy Nowy Wiśnicz realizowany jest projekt Junior Sport Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to program systematycznej aktywności sportowej przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych klas IV – VI. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone w atrakcyjnych i nowoczesnych formach na szkolnych obiektach sportowych. Taka formuła programu umożliwia uczestnikom poznanie podstaw wielu sportów oraz zachęca do wyboru preferowanej dyscypliny – zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami.
Program ruszył w 2014 roku w czternastu województwach. Spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, istotnie wzbogacając dotychczasową ofertę bezpłatnych zajęć sportowych. Trzecia edycja cieszy się jeszcze większą popularnością. Projekt realizowany jest w trzech szkołach na terenie gminy Nowy Wiśnicz:
– w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu- zajęcia prowadzą p.J. Hojnik, p. M. Smęda
– w Zespole Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce- zajęcia prowadzi p. A.Polek
– w Publicznej Szkole Podstawowej w Muchówce im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia- zajęcia prowadzą p. L.Pawlik, p.E. Ziółkowska
W ramach projektu szkoły otrzymały sprzęt sportowy a uczestnicy koszulki z logo projektu.

juniorsport_plakat

Komentarze są wyłączone.