Sukces KGW z Olchawy na VIII Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

W dniach 8-9 października 2016r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się 8 Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. W przeglądzie zaprezentowało się 12 grup wytypowanych w eliminacjach powiatowych i gminnych oraz przez ośrodki doradztwa rolniczego i samorządy powiatowe woj. małopolskiego. Wśród wytypowanych znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich z Olchawy.

W trakcie dwóch dni Przeglądu, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia rywalizowały w czterech konkurencjach. Na scenie odgrywano scenki obyczajowe oraz prezentowano pieśni ludowe. Dolny hol OCK wypełnił się stoiskami z tradycyjnymi potrawami regionów małopolski, które chętnie kosztowali wszyscy przybyli na Przegląd. W konkurencji rękodzieła artystycznego wykonywano frędzle do tradycyjnej chusty.

Koło Gospodyń Wiejskich z Olchawy odniosło sukces zajmując I miejsce w konkursie tradycyjnych potraw regionalnych za kluski dębowe na trzy sposoby, III miejsce za przybliżenie tradycji pieczenia chleba zobrazowane w scence obyczajowej oraz wyróżnienie za wykonanie chusty z frędzlami. KGW z Olchawy otrzymało również wyróżnienie i nagrodę pieniężną 600,00 zł oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Jan Ciepliński / UG Jałbonka

Komentarze są wyłączone.