IV Hubertus Okręgu Tarnowskiego Polskiego Związku Łowieckiego

W niedzielę, 9 października 2016r. na ziemi wiśnickiej, myśliwi z okręgu tarnowskiego, jeźdźcy oraz leśnicy obchodzili swoje święto. IV Hubertus Okręgu Tarnowskiego Polskiego Związku Łowieckiego to doroczne tradycyjne spotkania myśliwych. Nazwa tego święta pochodzi od imienia patrona myśliwych i leśników św. Huberta.

Uroczystości, przy dźwiękach sygnału myśliwskiego rozpoczęto przemarszem pocztów sztandarowych, myśliwych, leśników oraz przybyłych gości, spod Ratusza Miejskiego do kościoła parafialnego. Po uroczystej Mszy św. uczestnicy udali się na łąki pod zamkiem, gdzie miała miejsce widowiskowa pogoń za lisem.

Oficjalna część spotkania odbyła się na Zamku w Wiśniczu. Czekały tam również atrakcje dla wszystkich przybyłych gości, m.in. koncerty, bigos myśliwski, stoiska z akcesoriami myśliwskimi czy przetworzone dary ziemi i lasu. Święto było okazją do wręczenia podziękowań, odznaczeń i gratulacji dla wszystkich, którzy działają na rzecz organizacji myśliwskich i ochrony przyrody, której dobro jest bliskie ich sercom.

fot. Arch. MOK

Komentarze są wyłączone.