Konkurs recytatorski oraz VIII turniej sportowy w Kobylu

W tygodniu poprzedzającym główne obchody Dnia Patrona szkoły w Kobylu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego oraz VIII Turniej sportowy o puchar patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego (21.09.2016).

W konkursie recytatorskim wzięli udział uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI i I-III gimnazjum z miejscowości: Bochnia, Nowy Wiśnicz, Królówka, Stary Wiśnicz, Połom Duży, Chronów, Kobyle. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 21 recytatorów, tj. 12 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów. Celem Konkursu była popularyzacja twórczości wybitnego poety. Jego mądrość i dobroć od lat towarzyszy naszej społeczności szkolnej. Pozwala nam skupić się na rzeczach i sytuacjach najprostszych, a przez to zaskakująco ważnych. Jury w składzie: p. Bernadetta Błoniarz, p. Barbara Wiśniewska i p. Piotr Pyziak oceniło uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyznało nagrody.

Szkoła Podstawowa

1.miejsce Aniela Oświęcimka , kl.IV z Zespołu Szkół w Nowym Wiśnicz

2.miejsce Patrycja Wojewoda, kl.IV z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu

3.miejsce Magdalena Wojciechowska z Zespołu Szkól w Kobylu

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Nowakowski , kl.IV z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks.J. Twardowskiego w Bochni

Gabriela Put, kl.V z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu

Natalia Wielgus, kl.IV z Zespołu Szkół w Królówce

Gimnazjum

1.miejsce  Patrycja Chudoba, kl.III z Zespołu Szkól w Kobylu

2.miejsce Weronkika Put, kl.II  z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu

3.miejsce Natalia Chrzan, kl.III z Zespołu Szkół w Królówce

Wyróżnienie otrzymała:

Joanna Wołek, kl.I z Zespołu Szkół w Królówce

Dziękujemy tegorocznym recytatorom za ten szczególny rodzaj skupienia, którego Janowa poezja wymaga od recytatora i słuchacza. To już 8 lat tradycji recytowania poezji ks. Jana Twardowskiego w naszej szkole. Chociaż w tym czasie wiele się zmieniło w nas i otaczającej nas rzeczywistości, to od 8 lat pozostajemy w kręgu wspólnych, szlachetnych wzruszeń i przeżyć.

W rozgrywkach turnieju siatkarskiego wzięły udział 4 drużyny dziewcząt z: Nowego Wiśnicza, Królówki, Starego Wiśnicza oraz Kobyla. Mecze sędziowali Dariusz Janasz kl.III gim. i Miłosz Mochel z kl.II gim. Rywalizacja była na wysokim, sportowym poziomie, bardzo zacięta. Zawodnikom i ich trenerom towarzyszyły niesamowite emocje, ponieważ punktacja zmieniała się szybko, więc nie byliśmy pewni, kto wygra mecz, ale po długich zmaganiach wszystko stało się jasne. Ostatni mecz okazał się dla gospodarzy najważniejszy, ponieważ Królówka i Kobyle walczyły o pierwsze miejsce. Po trzech setach wszystko stało się jasne – wygrała drużyna dziewcząt z Kobyla. Drugie miejsce zajął zespół z Królówki, na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki z Nowego Wiśnicza, a czwarte miejsce przypadło dziewczętom ze Starego Wiśnicza.

Wszystkim gratulujemy !!!

Komentarze są wyłączone.