III Rodzinny Piknik Strażacki w Wiśniczu Małym –  moc atrakcji, pyszne jedzenie i tańce do rana pod rozgwieżdżonym niebem

Taka sobota w Wiśniczu Małym zdarza się raz w roku. A szkoda, bo to stanowczo zbyt rzadko! W dzieciństwie niemal każdy chłopiec marzy, żeby zostać strażakiem. W sobotnie popołudnie, 27. sierpnia br. była ku temu nie lada okazja. Nie tylko chłopcy, ale i dziewczęta, nie tylko mali, ale i duzi mogli sprawdzić się w „strażackich” konkurencjach oraz podziwiać wyjątkowe umiejętności strażaków w specjalnych pokazach akcji ratowniczo – gaśniczych. A to tylko część atrakcji, jakie przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśniczu Małym podczas III Rodzinnego Pikniku Strażackiego.

Plac przed remizą tętnił życiem już od wczesnych godzin popołudniowych. Muzyka, którą było słychać w okolicznych miejscowościach przyciągnęła tłumy mieszkańców także spoza Wiśnicza Małego.

Program pikniku obejmował nie tylko konkurencje i zabawy dla dzieci i rodzin, ale także pokaz piłkarzy z akademii piłkarskiej „Żaczki” z Nowego Wiśnicza, rozgrywkę w piłkę nożną, pokaz tańca towarzyskiego, występy młodzieżowych grup tanecznych. Dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich w Wiśniczu Małym i Starym Wiśniczu zaprezentowały program muzyczny. Ciepło został przyjęty koncert orkiestry działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Wiśniczu, a także występy muzyczne zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gnojniku.

Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczką, samochodami off-road oraz pokazy kowalstwa średniowiecznego przygotowane przez 17-letniego pasjonata rekonstrukcji historycznej – Mikołaja Makowskiego – „Kuźnia Borzywoj”. Mali i duzi mogli przymierzać kolczugę, hełmy i inne elementy stroju średniowiecznych wojów. Obejrzeć można było repliki broni i akcesoriów obozowych. Znalazło się sporo chętnych do samodzielnych prób wykucia pamiątkowych bibelotów w historycznym palenisku kowalskim.

Dla najmłodszych nie zabrakło także zabaw na dmuchanych zamkach. Były też konkursy, układanie puzzli, malowanki, nauka origami a także możliwość ozdabiania twarzy specjalnymi kredkami. Młode adeptki z OSP wykazały się talentem artystycznym wyczarowując na dziecięcych buźkach motylki, pieski, pajączki i inne piękne malowanki.

Wieczorną porą wokół remizy było już bardzo gwarno. Na biesiadę przy grillu i smakołykach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniczu Małym zgromadziło się kilkaset osób (ale któżby to zliczył)!

Zabawę taneczną poprowadził DJ Robertus. Nad całością programu artystycznego czuwała – profesjonalnie jak zawsze – pani Bernadetta Błoniarz.

Cieszymy się z obecności gości specjalnych. Nasze zaproszenia przyjęli między innymi:

Burmistrz NowegoWiśnicza – Małgorzata Więckowska,

Przewodniczący Rady Miejskiej – Mirosław Chodur,

V-ce przewodniczący Rady Miejskiej – Marcin Korta,

Radny Starego Wiśnicza – Szczepan Sułek

Radny Wiśnicza Małego – Łukasz Paluch

Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu – Anna Waśko,

Burmistrz Miasta Bochni – Stefan Kolawiński,

V-ce burmistrz Bochni – Robert Cerazy,

V-ce przewodniczący Rady Powiatu – Jerzy Łacny

V-ce komendant Powiatowy Policji – Mirosław Strach,

Dziekan dekanatu lipnickiego – proboszcz Starego Wiśnicza – ks. Ryszard Kołodziej,

Prezes Gminny OSP – Sławomir Błoniarz,

Komendant Gminny OSP – Edward Oświęcimka,

V-ce prezes Powiatowy Związku OSP Tadeusz Cichoń

III Rodzinny Piknik Strażacki w Wiśniczu Małym już za nami! Moc atrakcji, pyszne jedzenie i tańce do rana pod rozgwieżdżonym niebem to znak rozpoznawczy wiśnickiego wydarzenia kulturalno – towarzyskiego. Dziękujemy współorganizatorom, sponsorom, sympatykom i wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok!

Komentarze są wyłączone.