Nowa jadalnia i sala gimnastyczna w szkole w Chronowie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Chronowie, podczas gdy uczniowie wypoczywali na wakacjach, trwały prace przygotowujące budynek do nowego roku szkolnego. W części zachodniej budynku pomalowano ściany, położono płytki i panele ścienne oraz zamontowano zakupione lampy. Powiększono jadalnię dla dzieci, dzięki temu będą mogły teraz w komfortowych warunkach spożywać posiłki. Rodzic jednego z uczniów wyposażył kuchnię, usytuowaną tuż obok jadalni, w regał do wydawania posiłków, drzwi natomiast zostały dostosowane, po małej przeróbce, do przyjmowania brudnych naczyń. Dzięki temu ich drogi, zgodnie z wymogami, nie będą się krzyżować. W pomieszczeniach trwają obecnie prace porządkowe. Ponadto w budynku szkoły pomalowano wszystkie drzwi do klas i wymieniono klamki.

W dalszej części szkoły zaadaptowano pomieszczenie na salę gimnastyczną dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Chronów “Szkoła sercem wsi” w konkursie FIO Małopolska Lokalnie, którego operatorem jest Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. Grant w wysokości 4000 zł przeznaczony został na pomalowanie ścian, zakup lamp, zabezpieczenie miejsc, w których znajdowało się stare oświetlenie. W drugim etapie planowany jest zakup sprzętu sportowego. Nowa sala będzie służyć zarówno uczniom szkoły jak i społeczności lokalnej.

Dyrektor PSP w Chronowie dziękuje wszystkim osobom, które poprzez swoją prace, poświęcony czas wolny, włączyły się aktywnie w życie szkoły.

Komentarze są wyłączone.