Sukces uczniów z ZS w Kobylu w konkursie międzynarodowym

Dnia 10 czerwca 2016 roku w Tomaszowie Lubelskim miał miejsce finał międzynarodowego konkursu z języka angielskiego „I Liga Językowa”. Konkurs zorganizowany został przez Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich i przeprowadzony pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie. Była to już czwarta edycja konkursu. Uczniowie Zespołu Szkół w Kobylu brali w nim udział po raz pierwszy, przygotowując się do kolejnych etapów od lutego pod okiem anglisty, pani Jadwigi Grabarz.

Do III, finałowego etapu, zakwalifikowały się trzy uczennice klasy IV szkoły podstawowej: Julia Bijota, Joanna Truś oraz Nikola Więcek. W finale uczniowie musieli napisać 40 minutowy test składający się z 50 pytań z zakresu historii, geografii i kultury Republiki Południowej Afryki oraz Tomaszowa Lubelskiego. Miał on wyłonić 10 laureatów spośród 19 najlepszych uczestników konkursu z całej Polski. W tym gronie znalazły się Julia Bijota (VII miejsce) i Joanna Truś (X miejsce), które zdobyły tytuły laureata. Tuż za nimi uplasowała się Nikola Więcek uzyskując tytuł finalistki (XI miejsce).

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spoza Tomaszowa Lubelskiego zostali zaproszeni przez organizatorów na dwudniowy pobyt. 9 czerwca 2016 roku reprezentantki Zespołu Szkół w Kobylu wraz ze swoimi opiekunami, paniami Jadwigą Grabarz i Katarzyną Chorąży, przybyły do Tomaszowa, aby wziąć udział w konkursie oraz skorzystać z przygotowanych przez Gimnazjum nr 1 atrakcji. Tuż po zakwaterowaniu wszyscy udali się na wycieczkę do Zwierzyńca. Po drodze uczestnicy zwiedzili pierwsze w Polsce muzeum Armii Krajowej, które zrobiło na młodzieży duże wrażenie nie tylko swoimi zbiorami, ale także okazało się wspaniałą lekcją historii dzięki opowieściom przewodników. Nim autokar dotarł do celu naszej podróży, udało nam się po drodze zobaczyć skansen o wdzięcznej nazwie Guciów, gdzie kupiliśmy pamiątki oraz mieliśmy szansę spróbować jak smakują tradycyjnie wypiekane podpłomyki. Jednak najlepsze wciąż było przed nami. Kto nigdy nie widział Zwierzyńca, powinien go koniecznie zobaczyć. Polecamy na nadchodzące wakacje! Piękno tego miejsca, pozostałości po Ordynacji rodu Zamoyskich, na długo pozostaną w naszej pamięci – w szczególności piękny kościółek znajdujący się na wyspie i otoczony wodą, który niezwykle malowniczo prezentuje się na tle miasteczka. Przed powrotem do naszego miejsca zakwaterowania udało się nam jeszcze zobaczyć Roztoczański Park Narodowy z jego piękną, nienaruszoną przez cywilizację przyrodą.

Podczas całego dwudniowego pobytu emocji było co niemiara. Zachwyceni wycieczką, a także bogatym występem artystycznym (pokaz karate, cheerleaderki, koncert rockowy) przygotowanym dla nas przez gimnazjalistów z Tomaszowa, będziemy długo wspominać ten wyjazd. Mamy nadzieję, że za rok nasi uczniowie za wzorem swoich koleżanek z IV klasy, doprowadzą nas znów do finału konkursu i będziemy mogli zobaczyć to miejsce jeszcze raz.

Jadwiga Grabarz

Liga3 Liga1

Liga4

Komentarze są wyłączone.