III Piknik Rodzinny w Kobylu

29 maja w piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie na boisku Klubu Sportowego „Czarni” w Kobylu rozpoczął się III Piknik Rodzinny. Był to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej. Impreza zorganizowana została wspólnymi siłami Rady Rodziców, społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz państwa Anny i Kazimierza Wójsów, którzy z okazji dwudziestolecia sklepu „Groszek” zafundowali uczestnikom moc atrakcji w dmuchanym miasteczku.

Rozpoczęcie pikniku, którego dokonała pani dyrektor Agnieszka Wąsik w towarzystwie pana Kazimierza Wójsa oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Grażyny Toty, nastąpiło o godzinie 14.00. Organizatorzy przywitali wszystkich przybyłych, w tym również burmistrza Nowego Wiśnicza, panią Małgorzatę Więckowską, księdza proboszcza Kazimierza Rybskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej pana Mirosława Chodura, życzyli dobrej zabawy oraz podziękowali sponsorom, bez których impreza by się nie odbyła.

Organizując imprezę, włączyliśmy się kolejny raz w realizację Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na Rodzinę – Poznajmy się lepiej!” oraz w działania ogólnopolskiej kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. W jej ramach przygotowane zostały stoiska dla Policji (której przedstawiciel niestety nie dojechał) oraz terapeuty uzależnień – pani Beaty Ruśnicy, która, wraz z panią pedagog Jolantą Burdak, chętnym służyła fachową radą.

Program pikniku obfitował w wiele niespodzianek. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego.

Zaraz po otwarciu pikniku do akcji wkroczyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, której opiekunami są panowie Jan Gazda i Arkadiusz Biernat. Mogliśmy zobaczyć i podziwiać naszych młodych, odważnych strażaków w trudnej akcji gaszenia pożaru. Doskonale poradzili sobie oni z wyzwaniem, zaprezentowali swoje wysokie umiejętności. Starsi Strażacy czuwali także nad naszym bezpieczeństwem oraz pilnowali porządku w czasie trwania pikniku, a prezentowane wozy strażackie cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Po popisowej akcji MDP przyszedł czas na Festiwal talentów muzycznych i tanecznych. Dziewczynki i chłopcy z klasy Ia i Ib pięknie wprowadzili nas w świat muzyki. Następnie przed licznie zgromadzoną publicznością wielu naszych uczniów zaprezentowało swoje umiejętności gry na instrumentach i umiejętności wokalne: Dawid Ćwik – skrzypce, Gabrysia Gazda – flet i śpiew, Adrian Golemiec – akordeon, Joanna Truś – gitara i klarnet, Aleksandra Wojciechowska (gitara), Ewa Panna (gitara), Magdalena Wojciechowska i Magdalena Duch – altówka oraz śpiew: Joanna Polivka, Anna Duch, Kamila Janas, Wiktoria Sułek, Roksana Chrobot, Gabriela Tomczak, Kacper Czoch, Kaper Pawełek, Adrian Kolarz, Patrycja Tomaśko, Paulina Bijota, Magdalena Cepak, Nikola Kozioł, Natalia Kowalik, Amelia Pawlik, Julia Bijota, Oliwia Czesak. Zainteresowanie wzbudził także występ Julii Kowalik i Kacpra Ćwika, którzy wykonali niezwykle pięknie taniec ptaszków. Julia Tota i Klaudia Ponisz zaprezentowały układy tańca nowoczesnego: hip – hop, jazz. Widownia wielkimi brawami dziękowała za udane i profesjonalne występy wszystkim uczestnikom.

Ogromne wrażenie na zgromadzonych wywarł nasz gość specjalny zespół taneczny „Szkraby” z Gnojnika. Grupę założyła 30 lat temu pani Maria Bober, która jest jednocześnie choreografem. Zespół składa się z 14 dziewczynek i jednego chłopca. Ćwiczą po trzy godziny w tygodniu, jednak każdy z członków i tak z przyjemnością trenuje również w domu. Dzięki czemu grupa odnosi sukcesy w wielu konkursach. Oprócz wspaniałego tańca z wykorzystaniem hula-hop zachwycili publiczność strojami, gracją, sprawnością i serdecznością. Dziękujmy im za wspaniałe występy!

Po wspaniałych „Szkrabach” mogliśmy zobaczyć pokaz sportowy step aerobiku przygotowany przez uczennice gimnazjum pod czujnym okiem pani Grażyny Brzeżańskiej. Dziewczęta wraz z instruktorką, przy rytmicznej muzyce, pokazały ciekawe układy. Pokaz stał się doskonałą promocją zdrowia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Kolejnym punktem programu były tańce integracyjne, rodzinne konkurencje sportowe i zręcznościowe, w których uczestnicy otrzymywali kupony do losowania atrakcyjnych nagród. Były to m.in. kalambury, zawody rodzinne, ścieżka sportowa dla najmłodszych oraz warsztaty plastyczne. Rywalizacja wzbudziła dużo emocji oraz śmiechu i zintegrowała uczestników.

Zainteresowaniem cieszyły się także: stoisko państwa Marii i Wiesława Ćwików, którzy prowadzili warsztaty malowania bombek, stoisko pamiątek, gdzie młodzież zachęcała gości do zakupu niepowtarzalnych, ręcznie malowanych szkatułek, bawełnianych toreb oraz butelek. Najmłodsi mogli odwiedzić studio wizażu, gdzie panie Jadwiga Grabarz i Anna Majcher malowały ich twarze – na pikniku pojawiły się więc kotki, pieski, ptaszki, piraci.

Nie zawiedli się również miłośnicy mocniejszych wrażeń. Jak w poprzednich latach za drobną opłatą mogli skorzystać z jazdy konnej z panem Grzegorzem Liszką oraz przejażdżki quadem z panem Łukaszem Ćwikiem.

Aby sił do dalszej zabawy nie brakowało, mogliśmy zasmakować kiełbasek z grilla przyrządzanych przez mistrza w swoim fachu, pana Andrzeja Cholewę.

Podczas pikniku funkcjonował również bufet szkolny. Można było napić się herbaty, kawy gorącej lub mrożonej, czy spróbować pysznego ciasta upieczonego przez nasze kochane mamy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały z kolei chleb ze smalcem własnej roboty. Aby obniżyć temperaturę upalnego popołudnia polecano także lody i zimne napoje.

Przez cały czas trwania imprezy dzieciaki mogły do woli korzystać z licznych atrakcji: zjeżdżalni, miękkiej górki, gąsienicy, kuli, piłkarzyków. Miasteczko dmuchane w całości sponsorowali właściciele sklepu Groszek.

Około godziny 17.00 entuzjastycznie powitaliśmy ponad czterdziestoosobową grupę motocyklistów z Brzeska, Jadownik oraz Rabki. Każdy chętny mógł usiąść na „maszynie” i poczuć się jak prawdziwy motocyklista. Niestety tylko pani dyrektor odważnie wyruszyła na dalszą przejażdżkę, aby poczuć wiatr we włosach.

O godzinie 18.00 nastąpiło podsumowanie pikniku i nagrodzenie uczestników. Pani dyrektor uroczyście wręczyła ufundowane nagrody. Zwycięzcy otrzymali karnety na basen w Nowym Wiśniczu, obiady w restauracji Panorama oraz nagrodę główną – tablet marki Lenovo.

Po emocjach związanych z losowaniem nagród czekała nas jeszcze jedna przyjemność: tort urodzinowy ufundowany przez Radę Rodziców właścicielom sklepu Groszek z okazji 20-lecia istnienia. Był przepyszny!

Piknik tradycyjnie prowadziła i nad całością czuwała niezastąpiona pani Bernadetta Błoniarz, która profesjonalnie i z ogromnym humorem zachęcała do korzystania ze wszystkich atrakcji i gorąco dopingowała uczestników wszystkich konkurencji. Gorąco dziękujemy, że jest Pani z nami!

Dzięki aktywnemu udziałowi i zaangażowaniu całej społeczności lokalnej oraz wspaniałej pogodzie III Piknik Rodzinny był bardzo udany. Każdy znalazł atrakcję dla siebie, aktywnie i w miłej atmosferze spędził niedzielne popołudnie.

Dziękujemy za tak wspaniałą wspólną zabawę!

Renata Kalisz, Edyta Rudek, Agnieszka Wąsik

Serdecznie dziękuję współorganizatorom, sponsorom, gościom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia III Pikniku Rodzinnego w Kobylu.

Dziękuję także wszystkim uczestnikom, którzy, jak co roku, nie zawiedli i pełni energii, chęci do zdrowej rywalizacji i integracji, w niedzielne popołudnie tak licznie przybyli, aby wspólnie celebrować Święto Rodziny!

Agnieszka Wąsik

Komentarze są wyłączone.