XIX Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

15 maja 2016r. na Rynku w Nowym Wiśniczu odbyła się XIX  edycja „Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych”. Impreza na stałe wpisała się się w kulturowy krajobraz ziemi wiśnickiej.

Jak co roku parada była równocześnie eliminacjami do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych pn. „Echo Trombity” w Nowym Sączu. W tegorocznej edycji wzięło udział 5 orkiestr dętych oraz 3 big bandy, które oceniło jury w składzie dr Waldemar Groń, płk Franciszek Suwała, Stanisław Migacz.

Jury w składzie dr Waldemar Groń, płk Franciszek Suwała, Stanisław Migacz, w kategorii Orkiestr Dętych postanowiło przyznać dwa równorzędne I miejsca dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Baczkowa oraz dla Strażackiej Orkiestry Dętej z Grobli. II miejsce zajęła Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic. Dwa równorzędne trzecie miejsca przyznano Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza oraz Strażackiej Orkiestrze Dętej z Lipnicy Dolnej.

W kategorii Big Bandów I miejsce zajął Bassara Jazz Collective z Nowego Sącza, II miejsce przyznano Big Bandowi Rożnów, a III miejsce zajął Universal Band z Zakrzowa. Do udziału w finale 39. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” komisja zakwalifikowała: Orkiestrę OSP z Grobli, Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Baczkowa, Orkiestrę OSP Z Filipowic, Bassara Jazz Collective z Nowego Sącza oraz Big Band z Rożnowa.

Parada została zrealizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania za pomoc w realizacji dla Klubu Seniora w Nowym Wiśniczu oraz dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia XIX Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych.

Komentarze są wyłączone.