EKO-LOGIKA z cyklu „Zielona Polska”

W dniu 4 kwietnia 2016 r. 47 gimnazjalistów z Gminy Nowy Wiśnicz najbardziej zaangażowanych w prowadzone na terenie swoich placówek  zbiórki surowców wtórnych uczestniczyło w spotkaniu edukacyjno – szkoleniowym pt.: „EKO-LOGIKA” z cyklu  „Zielona Polska”.

Warsztaty  rozpoczęły się w hali  „Wisły” Kraków o godzinie 18.00. Patronat nad  imprezą objęła Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Podczas części edukacyjnej uczniowie wysłuchali ciekawej prezentacji na temat ekologii wygłoszonej przez Gerarda Sawickiego – przyrodnika  i dziennikarza Telewizji Polskiej S.A. Wykład poruszał między innymi problem relacji ludzi ze środowiskiem na przestrzeni wieków, a także podsumowanie  akcji ,,Sprzątanie Świata” z ostatnich kilku lat. Uczniowie zapoznali się  z  najnowszymi sposobami gospodarowania odpadami, segregacją śmieci, dowiedzieli się czym jest bioróżnorodność i jak bardzo ważne jest jej zachowanie.

Wzięcie udziału w warsztatach przyniosło uczniom wiele korzyści: wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia i uświadomili sobie,  jak bardzo ważne jest oszczędzanie surowców naturalnych  i zasobów biosfery. Druga część warsztatów miała charakter artystyczno – rozrywkowy. Główną atrakcją był występ zespołu Weekend. Uczniowie bawili się świetnie, a doznania edukacyjno-artystyczne  na długo zostaną w ich pamięci.

Wyjazd na warsztaty został sfinansowany przez Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu  w ramach prowadzonych przez placówki oświatowe działań wspierających system gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Nowy Wiśnicz.

Komentarze są wyłączone.