Pastuszkowe Kolędowanie

30 stycznia  w Podegrodziu odbyło się XIX Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych” PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE ’’. Wzięły w nim udział także grupy kolędnicze z naszej gminy: Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Herody” i Dziecięca Grupa Kolędnicza z Nowego Wiśnicza „Z kozą”.

Jak się okazało rywalizowali z najlepszymi. Łącznie w przeglądzie wystąpiło 31 grup kolędniczych, w tym 20 dziecięcych i 11 młodzieżowych, w tym: 29 z woj. małopolskiego – powiat bocheński reprezentowały dwie wspomniane grupy z Gminy Nowy Wiśnicz, 1 z chrzanowskiego, 8 z limanowskiego, 2 z miechowskiego, 8 z nowosądeckiego, 1 z nowotarskiego, 2 z myślenickiego, 2 z suskiego, 2 z tarnowskiego, 1 z tatrzańskiego. Województwo świętokrzyskie jedna grup (pow. kielecki) oraz jedna z podkarpackiego (pow. rzeszowski).

Nagrodę główną – rzeźbę pastuszka oraz nagrodę pieniężną przyznano dziecięcej grupie Z GWIAZDĄ z Sadku-Kostrzy (pow. Limanowski)

Po raz kolejny aktorzy grup kolędniczych z Gminy Nowy Wiśnicz – „Herody z Królówki” oraz „Kolędnicy z kozą” udowodnili, że są w ścisłej czołówce. Młodzież z królówki w swojej kategorii zajęła III miejsce a grupa z Nowego Wiśnicza zajęła II miejsce.

Komentarze są wyłączone.