Po Europie bez biletu

Po europie

Od września 2014 r. do grudnia 2015 r. w Zespole Szkół w Królówce był realizowany nowy projekt edukacyjny „Po Europie bez biletu”Projekt jest finansowany przez Program English Teaching, który został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Celem Programu było wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy 5, którzy spotykali się 2 razy w tygodniu na zajęciach z języka angielskiego i przyrody, poznając kulturę, geografię i historię krajów Europejskich. Nie były to zwykłe zajęcia, ponieważ: gotowaliśmy, przebieraliśmy się w narodowe stroje, układaliśmy puzzle 3D, graliśmy w gry, chodziliśmy na wycieczki, malowaliśmy i …dobrze się bawili, przy tym dużo się ucząc.

Podczas realizacji projektu, dzieci poszerzały swoją wiedzę o krajach europejskich, najciekawszych atrakcjach turystycznych Europy, a przede wszystkim podnosiły swoje umiejętności w zakresie komunikacji w języku angielskim. Partnerem w projekcie jest Regionalny Ośrodek Debaty Europejskiej w Krakowie, którego przedstawiciele prowadzili kilka zajęć w szkole. W ramach projektu uczniowie odbyli także wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie.
W ramach zajęć projektowych odbyło się też spotkanie z panem Grzegorzem Michałkiem – rekordzistą świata w deniwelacjach (zdobywcą najwyższego szczytu Mont Everest i najgłębszej jaskini).

Więcej o spotkaniu http://www.zskrolowka.pl/78-aktualnosci/281-wniezbierze-udzial

 

Galeria zdjęć

https://picasaweb.google.com/101720901918798536047/SpotkanieZGrzegorzemMichaKiemRekordzistaSwiataWDeniwelacjach

Strona bloga projektu oraz fotografie do pobrania  http://obiezyswiaty.blogspot.com/

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz